Sosna Banksa 'Arctis'

Sosna Banksa 'Arctis' Pinus banksiana 'Arctis'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-25cm

Pinus banksiana 'Arctis'
Spotykana także jako 'Arktis'. Duży krzew lub niewielkie drzewo, powoli rosnące, dorastające po wielu latach do 3 m wysokości, o pokroju wzniesionym i zwartym, ale nieregularnym, finezyjnym. Igły ciemnozielone, krótkie (3-4 cm), zebrane po dwie.
Efektowna, dekoracyjna roślina o asymetrycznej formie. Oryginalny pokrój sosny Banksa 'Arctis' sprawia, że najlepiej wygląda ona jako samotnik, jest polecana do ogrodów i parków, na skalniaki i wrzosowiska. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, zarówno suchych, jak i wilgotnych. Wymaga stanowiska słonecznego.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Banksa 'Arctis'

Sosna Banksa 'Arctis'

Pinus banksiana 'Arctis' Spotykana także jako 'Arktis'. Duży krzew lub niewielkie drzewo, powoli rosnące, dorastające po wielu latach do 3 m wysokości, o pokroju wzniesionym i zwartym, ale nieregularnym, finezyjnym. Igły ciemnozielone, krótkie (3-4 cm), zebrane po dwie. Efektowna, dekoracyjna roślina o asymetrycznej formie. Oryginalny pokrój sosny Banksa 'Arctis' sprawia, że najlepiej wygląda ona jako samotnik, jest polecana do ogrodów i ...