Brzoza brodawkowata  'Fastigiata'

Brzoza brodawkowata 'Fastigiata' Betula pendula 'Fastigiata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 20-40 cm

Betula pendula  'Fastigiata'

      Pionowy wysoki charakter wzrostu to prawdziwy atut tej brzozy ,dla ulubieńców brzóz to prawdziwie piękna roślina - drzewo. Wzrost szybki, zwarta korona piekna biała kora to charakterystyczne cechy tej brzozy pozwalające proponować tę odmianę dla wielu rodzajów nasadzeń i tworzenia kompozycji roślinnych w ogrodzie i nie tylko.Wzrost stabilny ok 4-6 metrów w ciągu 10 lat , korona zwarta strzelista i pianowa uniesiona w górę. Odporna na mrozy oraz bardzo tolerancyjna na warunki siedliskowe polecana na tern całego kraju.

   Zastosowanie : Ogrody, parki ,zieleń miejska, do tworzenia kompozycji roślin wysokich, szpalery wokół alei oraz soliterowe punkty pojedynczych nasadzeń wizualnie pożądanych wobec przestrzeni zurbanizowanej.

      Brzoza  Fastigiata szczepiona jest na pniu niskim bądź wysokim zawsze należy usuwać odrosty podkładki która jest uszlachetniona właśnie szczepieniem - wzrostem oryginalniej odmiany.

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 20-40 cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza brodawkowata  'Fastigiata'

Brzoza brodawkowata 'Fastigiata'

Betula pendula   'Fastigiata'       Pionowy wysoki charakter wzrostu to prawdziwy atut tej brzozy ,dla ulubieńców brzóz to prawdziwie piękna roślina - drzewo. Wzrost szybki, zwarta korona piekna biała kora to charakterystyczne cechy tej brzozy pozwalające proponować tę odmianę dla wielu rodzajów nasadzeń i tworzenia kompozycji roślinnych w ogrodzie i nie tylko.Wzrost stabilny ok 4-6 metrów w ciągu 10 lat , korona zwarta strzelista i ...