Rokitnik pospolity 'Hikul'

Rokitnik pospolity 'Hikul' Hippophae rhamnoides 'Hikul'

18,50 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-30 cm

Hippophae rhamnoides 'Hikul'

Bardzo ciekawa forma tego rokitnika spowodowała, że jest często sadzony jako roślina typowo ozdobna. Dorasta maksymalnie do nieco ponad 1 metra wysokości oraz nieco więcej szerokości, tworzy zwarte, kuliste, a w starszym wieku kopulaste formy. Jest bardzo gęsty ze swojej natury i w zasadzie wygląda jakby był stale przystrzygany. Odmiana ta jednak nie wymaga żadnych zabiegów, aby utrzymywała taką zbitą formę. Jest to klon męski, jeśli więc sadzimy żeńskie odmiany rokitnika w ogrodzie i chcemy uzyskać dobre owocowanie, jako męski zapylacz może posłużyć właśnie odmiana ‘Hikul’, która prócz tej ważnej cechy użytkowej będzie również zdobić ogród swoją formą oraz typowymi dla rokitników, srebrzystymi liśćmi.

 

Rokitnik ten nie ma wygórowanych wymagań glebowych, nadaje się nawet do sadzenia w bardzo nieurodzajnych miejscach, na glebach piaszczystych, okresowo przesychających. Do poprawnego wykształcenia swojej formy wymaga dużo światła, a idealne miejsce dla tej rośliny to pełne słońce. W ogrodzie prócz roli zapylacza odmian żeńskich może tworzyć ozdobne kompozycje, gdzie obok kwitnących krzewów oraz odmian o barwnych liściach będzie zdobił unikatowe klomby. Odmiana jeszcze w Polsce rzadka, głównie ze względu na wysokie zainteresowanie jedynie owocującymi odmianami. W Europie Zachodniej jednak ‘Hikul’ sadzony jest często, można przy jego zastosowaniu tworzyć nawet kompaktowe, niskie żywopłoty!

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-30 cm

Napisz swoją recenzję

Rokitnik pospolity 'Hikul'

Rokitnik pospolity 'Hikul'

Hippophae rhamnoides ' Hikul' Bardzo ciekawa forma tego rokitnika spowodowała, że jest często sadzony jako roślina typowo ozdobna. Dorasta maksymalnie do nieco ponad 1 metra wysokości oraz nieco więcej szerokości, tworzy zwarte, kuliste, a w starszym wieku kopulaste formy. Jest bardzo gęsty ze swojej natury i w zasadzie wygląda jakby był stale przystrzygany. Odmiana ta jednak nie wymaga żadnych zabiegów, aby utrzymywała taką zbitą formę. ...