Robinia lepka

Robinia lepka Robinia viscosa

32,00 zł

  • Pojemnik C3, C5
  • Model Forma pienna Pa 40-110 cm

Robinia viscosa

        Niskie drzewo o kulistej koronie. Osiągające ok 5 metrów wysokości w wieku 10 lat. Ma czerwonobrązowe lepkie pędy. Z czasem kora staje się ciemna, czarna. Liść jest złożony z 13 – 21 eliptycznych listków, długośći 2,5 – 4 cm. Każdy listek jest krótko owłosiony od spodu i ma ostry wyrostek na końcu. Owłosione są również straki. Kwitnie bardzo dekoracyjnie. Motylkowe kwiaty są zebrane w gęste lepkie grona które obficie ozdabiają drzewo. Kwiaty mają jasnoróżową barwę, częściowo zaś są żółte (na żagielku). Kwitnie stale od czerwca do jesieni. Drzewo pochodzi z południowo-wschodniej części USA. Roślina miododajna.

     Uprawa i zastosowanie: Roślina dobrze znosi mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Lubi miejsca słoneczne, gleby lekkie, piaszczyste, chociaż lepiej kwitnie na żyźniejszych. Jest polecana do nasadzeń pojedynczych i grupach różnogatunkowych w większych ogrodach, zieleni osiedlowej, alejkach i parkach.

        Ciekawostki: Robinie ze względu na małe wymagania glebowe i użyźniający wpływ na glebę, są często wykorzystywane do zadrzewiania wyrobisk, hałd, terenów poprzemysłowych. W ogrodnictwie są cenione ze względu na delikatne, jasnozielone ulistnienie i obfite kwitnienie.

  • Pojemnik C3, C5
  • Model Forma pienna Pa 40-110 cm

Napisz swoją recenzję

Robinia lepka

Robinia lepka

Robinia viscosa         Niskie drzewo o kulistej koronie. Osiągające ok 5 metrów wysokości w wieku 10 lat. Ma czerwonobrązowe lepkie pędy. Z czasem kora staje się ciemna, czarna. Liść jest złożony z 13 – 21 eliptycznych listków, długośći 2,5 – 4 cm. Każdy listek jest krótko owłosiony od spodu i ma ostry wyrostek na końcu. Owłosione są również straki. Kwitnie bardzo dekoracyjnie. Motylkowe kwiaty są zebrane w gęste lepkie grona które ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »