Brzoskwinia zwyczajna  'Roter Pumucki'

Brzoskwinia zwyczajna 'Roter Pumucki' Prunus persica 'Roter Pumucki'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Prunus persica 'Roter Pumucki'

     Brzoskwinia zwyczajna Gatunek drzewa należący do rodziny różowatych. Pochodzi z środkowych i północno-wschodnich Chin Drzewo o wysokości do 6 m, żyjące do 30 lat. Kora ciemnobrunatnoszara, nieraz u dołu prawie czarna podłużnie spękana. Liście Lancetowate, faliście ząbkowane, błyszczące. Kwiaty Różowe, pięciokrotne, o licznych słupkach i pręcikach, samopłodne. Kwitnie w kwietniu, przed pojawieniem się liści. Owoce pestkowiec o masie 100-200 g, omszonej skórce, żółtej z czerwonym rumieńcem. Dojrzewa w zależności od odmiany od lipca do października.Wymaga słonecznych miejsc. Nie jest całkowicie mrozoodporna - w surowe zimy może przemarzać, często też przemarzają wiosną pąki kwiatowe. Drzewo należy często przycinać. Zastosowanie: polecana szczególnie do dużych ogrodów. Ciekawostki: brzoskwinie polecane w dietach odchudzających. Z uwagi na działanie zasadotwórcze i moczopędne, stosowane przy chorobach reumatycznych i schorzeniach układu moczowego. Działa uspokajająco. podnosi poziom estrogenu, przez co przeciwdziała osteoporozie. Owoce są bardzo smaczne i zawierają węglowodany, związki fosforu i potasu, prowitaminę A, witaminę C i witaminy z grupy B. Najczęściej jada się owoce surowe, można dodać do ciast, przetworzyć na kompot dżem, ususzyć. Z pestek wyrabia się jasnożółty, dosyć rzadki olej, o delikatnym zapachu migdałów. Zawiera ponad 64% kwasu oleinowego, 26% kwasu linolowego, 5,5% kwasu palmitynowego, 2,9% kwasu stearynowego. Olej stosuje się jako bazę do masażu.

Napisz swoją recenzję

Brzoskwinia zwyczajna  'Roter Pumucki'

Brzoskwinia zwyczajna 'Roter Pumucki'

Prunus persica ' Roter Pumucki'      Brzoskwinia zwyczajna Gatunek drzewa należący do rodziny różowatych. Pochodzi z środkowych i północno-wschodnich Chin Drzewo o wysokości do 6 m, żyjące do 30 lat. Kora ciemnobrunatnoszara, nieraz u dołu prawie czarna podłużnie spękana. Liście Lancetowate, faliście ząbkowane, błyszczące. Kwiaty Różowe, pięciokrotne, o licznych słupkach i pręcikach, samopłodne. Kwitnie w kwietniu, przed pojawieniem ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »