Podokarp śnieżny

Podokarp śnieżny Podocarpus nivalis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Podocarpus nivalis Hook.
Pochodzący z Nowej Zelandii iglasty, zimozielony krzew, będący endemitem na Wyspie Północnej, Wyspie Południowej i Wyspie Stewarta. Rośnie w górach na wysokości 800-2500 m n.p.m. Może dorastać do 5 m wysokości, chociaż najczęściej spotykane są rośliny znacznie niższe, także płożące. Jego pędy rozrastają się rozłożyście, pokryte są liścimi igiełkowatymi, drobnymi (ok. 10x3 mm), sztywnymi, ciemnozielonymi. Kwiaty i owoce pojawiają się w kątach liści, są drobne i niepozorne.
Jego naturalnym stanowiskiem są obrzeża lasów i zarośla subalpejskie. Oceniono, że znosi mrozy występujące w 7. strefie mrozoodporności, zatem w zachodniej Polsce powinien zimować bez osłon. Polecany przede wszystkim jako ciekawostka, dla kolekcjonerów i hobbystów.

Napisz swoją recenzję

Podokarp śnieżny

Podokarp śnieżny

Podocarpus nivalis Hook. Pochodzący z Nowej Zelandii iglasty, zimozielony krzew, będący endemitem na Wyspie Północnej, Wyspie Południowej i Wyspie Stewarta. Rośnie w górach na wysokości 800-2500 m n.p.m. Może dorastać do 5 m wysokości, chociaż najczęściej spotykane są rośliny znacznie niższe, także płożące. Jego pędy rozrastają się rozłożyście, pokryte są liścimi igiełkowatymi, drobnymi (ok. 10x3 mm), sztywnymi, ciemnozielonymi. Kwiaty i ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »