Perukowiec podolski  'Royal Purple'

Perukowiec podolski 'Royal Purple' Cotinus coggygria 'Royal Purple'

22,00 zł

  • Pojemnik C2, C1,5
  • Model Wys. 15-40cm

Cotinus coggygria  'Royal Purple'

       Krzew występujący w południowej Europie w Azji i Ameryce Pn., dorasta do 4 m wysokości, przyrasta ok. 20 cm rocznie Zrzucający liście ,dorastający do 4 m wysokości. Pędy o żółtym drewnie, wydzielające silnie aromatyczny sok. Pokrój luźny, szerokorozłożysty . Liście całobrzegie ,odwrotniejajowate ,nagie , od spodu sinozielone ,bardzo dekoracyjne. Kwiaty drobne, zielonkawe, zebrane w wiechowate kwiatostany ukazują się w czerwcu. Bardzo efektowne, liczne purpurowo-różowe owocostany ("peruki") dojrzewają w VII-VIII i pokrywają całe krzewy.

      Dobrze rośnie na glebach, żyznych, zasobnych w wapń i na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Do nasadzeń pojedynczych i grupowych jako barwny akcent w ogrodzie, na eksponowanym stanowisku.

  • Pojemnik C2, C1,5
  • Model Wys. 15-40cm

Napisz swoją recenzję

Perukowiec podolski  'Royal Purple'

Perukowiec podolski 'Royal Purple'

Cotinu s coggygria  'Royal Purple'        Krzew występujący w południowej Europie w Azji i Ameryce Pn., dorasta do 4 m wysokości, przyrasta ok. 20 cm rocznie Zrzucający liście ,dorastający do 4 m wysokości. Pędy o żółtym drewnie, wydzielające silnie aromatyczny sok. Pokrój luźny, szerokorozłożysty . Liście całobrzegie ,odwrotniejajowate ,nagie , od spodu sinozielone ,bardzo dekoracyjne. Kwiaty drobne, zielonkawe, zebrane w wiechowate ...