Okółkowiec czteropłatkowy

Okółkowiec czteropłatkowy Rhodotypos scandens

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.30-40cm
Rhodotypos scandens

Niewielki krzew występujący naturalnie na Dalekim Wschodzie. U nas niestety rzadko spotykany. Dorasta najwyżej do 1,5 m wysokości, ale rozrasta się dość szeroko. Cechuje się rozłożystym pokrojem z łukowato wygiętymi pędami. Zarówno liście jak i kwiaty tego gatunku są bardzo dekoracyjne. Liście są podłużnie jajowate, podwójnie piłkowane zielone, o nieco szorstkiej, karbowanej powierzchni tworzonej przez dość głębokie unerwienie. Jesienią zmieniają barwy zwykle na jasnożółte.

 

Kwiaty są nietypowe o czterech zachodzących na siebie, falujących białych płatkach o średnicy do 5 cm. Pojawiają się pod koniec maja i w czerwcu, a także po raz drugi pod koniec lata. Owoce są czarne i błyszczące, jajowate, wielkości ziarnka grochu, bardzo długo pozostają na krzewie, nawet do zimy. Jest to doskonały krzew do sadzenia pod murami lub płotami bądź też w cieniu większych drzew. Można też z niego tworzyć formowane lub nieformowane żywopłoty bądź sadzić jako element ogrodów orientalnych. Gleba pod uprawę powinna być w miarę żyzna i lekko wilgotna, lekka i bogata w próchnicę. Preferuje stanowiska półcieniste lub ewentualnie słoneczne i jest odporny na mróz.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.30-40cm

Napisz swoją recenzję

Okółkowiec czteropłatkowy

Okółkowiec czteropłatkowy

Rhodotypos scandens Niewielki krzew występujący naturalnie na Dalekim Wschodzie. U nas niestety rzadko spotykany. Dorasta najwyżej do 1,5 m wysokości, ale rozrasta się dość szeroko. Cechuje się rozłożystym pokrojem z łukowato wygiętymi pędami. Zarówno liście jak i kwiaty tego gatunku są bardzo dekoracyjne. Liście są podłużnie jajowate, podwójnie piłkowane zielone, o nieco szorstkiej, karbowanej powierzchni tworzonej przez dość ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »