Modrzew japoński 'Pendula'

Modrzew japoński 'Pendula' Larix kaempferi 'Pendula'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Pa 120cm

Larix kaempferi 'Pendula'

Pięknie wyglądającym drzewem  do przydomowych ogrodów  jest odmiana modrzewia japońskiego ‘Pendula’. Jest to bardzo ciekawa forma modrzewia  o pędach przewisających,  rdzawobrunatnych.  Jest ona szczepiona na odpowiedniej wysokości aby lepiej podkreślić zwisą tendencję pędów.  Igły tej odmiany o długości 2-4 cm mają kolor niebieskozielony co sprawia, że modrzew ten wyróżnia się w ogrodzie i przyciąga oko nie tylko forma ale i kolorem. Igły żółkną przed jesiennym opadnięciem. Posiada duże szyszki  osiągające 3,5-4,0 centymetrów . Korona młodych osobników jest zazwyczaj bardzo regularna. Wraz z wiekiem może dojść do wyglądu asymetrycznego przez wytwarzanie pędów z tzw. Pączków śpiących. Drzewo dość wolno rosnące. Osiąga wysokość około kilku metrów  i kilku metrów szerokości. Jak najbardziej można go posadzić w miejscach słonecznych o umiarkowanej wilgotności gleby.  Jest odporny na niskie temperatury i mrozy. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza, co jest dla niego bardzo dużym atutem ponieważ zwiększa możliwość zastosowania. Dobrze rośnie w mieście, przy drogach, skwerach jak i przydomowych ogródkach.  Modrzew japoński ‘Pendula’ jest często używany jako nazwa zbiorowa modrzewi o przewisających pędach.  Jest on często mylony z modrzewiem Stiff Weepenig, ale różnica polega na tym, że modrzew Stiff Wepening ma czerwone pędy.  Bardzo dobrze znosi formowanie/przycinanie.

  • Pojemnik C3
  • Model Pa 120cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew japoński 'Pendula'

Modrzew japoński 'Pendula'

Larix kaempferi 'Pendula ' Pięknie wyglądającym drzewem  do przydomowych ogrodów  jest odmiana modrzewia japońskiego ‘Pendula’. Jest to bardzo ciekawa forma modrzewia  o pędach przewisających,  rdzawobrunatnych.  Jest ona szczepiona na odpowiedniej wysokości aby lepiej podkreślić zwisą tendencję pędów.  Igły tej odmiany o długości 2-4 cm mają kolor niebieskozielony co sprawia, że modrzew ten wyróżnia się w ogrodzie i przyciąga oko nie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »