Modrzew japoński 'Madurodam'

Modrzew japoński 'Madurodam' Larix kaempferi 'Madurodam'

28,00 zł

  • Pojemnik P1, C3
  • Model Pa 60-80cm

Larix kaempferi 'Madurodam'
Belgijska odmiana, pochodząca od czarciej miotły znalezionej przez Ceesa van Ostaayena. Jest odmianą o pokroju kulistym, karłową, osiągającą po 10 latach ok. 50 cm średnicy. Gęsto ulistniona, igły miękkie, niebieskozielone, jesienią bardzo dekoracyjnie przebarwiają się na żółtopomarańczowo. Bywa spotykana zarówno w formie krzaczastej, jak i piennej, na niskim pniu.
Nadaje się do ogrodów przydomowych, skalniaków, wrzosowisk, bardzo dobrze prezentuje się także na rabatach w zestawieniu z innymi iglakami. Wymaga stanowiska słonecznego, preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, lekko kwaśne. Charakteryzuje się bardzo dobrą mrozoodpornością.

  • Pojemnik P1, C3
  • Model Pa 60-80cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew japoński 'Madurodam'

Modrzew japoński 'Madurodam'

Larix kaempferi 'Madurodam' Belgijska odmiana, pochodząca od czarciej miotły znalezionej przez Ceesa van Ostaayena. Jest odmianą o pokroju kulistym, karłową, osiągającą po 10 latach ok. 50 cm średnicy. Gęsto ulistniona, igły miękkie, niebieskozielone, jesienią bardzo dekoracyjnie przebarwiają się na żółtopomarańczowo. Bywa spotykana zarówno w formie krzaczastej, jak i piennej, na niskim pniu. Nadaje się do ogrodów przydomowych, skalniaków, ...