Modrzew japoński 'Jacobsen`s Pyramid'

Modrzew japoński 'Jacobsen`s Pyramid' Larix kaempferi Jacobsen`s Pyramid

28,00 zł

  • Pojemnik C3, C5
  • Model Wys. 20-125 cm

Larix kaempferi  'Jacobsen`s Pyramid'

     Ciekawa odmiana o pionowym bardzo zwartym charakterze wzrostu, gałązki skierowane strzeliście zwarto pionowo w górę. Wzrost średnio szybki, w ciągu 10 lat osiąga wysokość ok 3 metrów przy 1 metrze szerokości. Igły sezonowe, barwy niebieskawozielonej, które jesienią się przebarwiają na żółte, ciepłe odcienie. Igły długo utrzymują się się na drzewie.

      Najlepiej rośnie na stanowisku nasłonecznionym. Wymagania małe, ale najlepiej rośnie na żyznej, umiarkowanie wilgotnej glebie. Polecany do małych ogrodów ze względu na swój oryginalny pokrój.

Wadą jednak jest niezupełna odporność na mrozy, w trakcie bardzo ciężkich i długotrwałych zim potrafi podmarznąć. Jednak polecana z uwagi na nietuzinkowy wygląd i bardzo duże walory dekoracyjne.

  • Pojemnik C3, C5
  • Model Wys. 20-125 cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew japoński 'Jacobsen`s Pyramid'

Modrzew japoński 'Jacobsen`s Pyramid'

Larix kaempferi  'Jacobsen`s Pyramid'      Ciekawa odmiana o pionowym bardzo zwartym charakterze wzrostu, gałązki skierowane strzeliście zwarto pionowo w górę. Wzrost średnio szybki, w ciągu 10 lat osiąga wysokość ok 3 metrów przy 1 metrze szerokości. Igły sezonowe, barwy niebieskawozielonej, które jesienią się przebarwiają na żółte, ciepłe odcienie. Igły długo utrzymują się się na drzewie.       Najlepiej rośnie na stanowisku ...