Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'

Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping' Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. Forma Pienna 40-90cm

Larix kaempferi 'Blue Rabbit Weeping'

 

Ciekawa odmiana modrzewia japońskiego o płacząco przewisających pędach, wyselekcjonowana przez Lena Konijna w Holandii w roku 1986. Jest to odmiana w dalszym ciągu bardzo popularna, mimo, że lata młodości ma już za sobą, jednak do dziś nie wyhodowano zbyt wielu odmian, które przerastały by ją pod względem cech ozdobnych. Jest to jedna z wyższych odmian modrzewi, która charakteryzuje się szybkim przyrostem i dorasta nawet do 15-20 m wysokości. Młode drzewka cechują się dość wąskim, stożkowym pokrojem, starsze okazy są już dużo szersze, szczególnie u podstawy, ich korona jest luźna, rozłożysta z wyraźnie odznaczającym się pniem głównym, od którego odchodzą poziomo wygięte ku ziemi konary. Długie pędy, które wyrastają z tych konarów zwisają swobodnie w dół, dzięki czemu drzewo przybiera atrakcyjny płaczący pokrój z gałęziami pięknie falującymi na wietrze.

 

Igły wyrastają tutaj tylko na krótkopędach i podobnie jak u większość odmian modrzewi zebrane są w gęste kępki. Pojedyncze igły są długie nawet do 6 cm, mają ładny, niebieskozielony kolor, który jesienią zmienia się na przepiękny złotożółty odcień. Na zimę igły opadają, jednak sam pokrój wystarczy aby drzewo było atrakcyjne przez okrągły rok. Odmiana ta wytwarza również drobne, eleganckie, różyczkowa te szyszki, które mogą utrzymywać się na drzewie nawet przez parę lat. Odmiana ta ma wiele zastosowań, nadaje się zarówno do parków jak i do ogrodów, jako soliter lub też w kompozycji z krzewami lub drzewami o kontrastowym ubarwieniu. Może również być sadzony w formie wysokich, formowanych żywopłotów, gdyż jest bardzo podatny i odporny na wszelkie cięcia i zabieg pielęgnacyjne. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie, preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, bogate w próchnicę o lekko kwaśnym pH, ale wystarczą jej przeciętne gleby ogrodowe. Woli stanowiska zdecydowanie słoneczne i osłonięte. Jest też całkowicie mrozoodporny w naszych warunkach klimatycznych, a także, podobnie jak gatunek, odporny na liczne choroby.  

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. Forma Pienna 40-90cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'

Modrzew japoński 'Blue Rabbit Weeping'

Larix kaempferi  'Blue Rabbit Weeping'   Ciekawa odmiana modrzewia japońskiego o płacząco przewisających pędach, wyselekcjonowana przez Lena Konijna w Holandii w roku 1986. Jest to odmiana w dalszym ciągu bardzo popularna, mimo, że lata młodości ma już za sobą, jednak do dziś nie wyhodowano zbyt wielu odmian, które przerastały by ją pod względem cech ozdobnych. Jest to jedna z wyższych odmian modrzewi, która charakteryzuje się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »