Modrzew europejski 'Kórnik'

Modrzew europejski 'Kórnik' Larix decidua 'Kórnik'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.60-105cm

Larix decidua 'Kórnik'

       Stara i bardzo znana odmiana wyhodowana w szkółkach kórnickich pod Poznaniem. Jest to typowa czarcia miotła, będąca trwałą mutacją pozyskaną z modrzewia europejskiego. Posiada regularnie kulisty kształt oraz gęstą i zwartą budowę gdzie pędy odstają od środkowego punktu kuli. Najczęściej szczepiona na pniu na określonej wysokości dając formę małego drzewka na nóżce . Wymagania glebo podobne do typu, najlepiej jednak miejsce słonecznie. Odminana odporna na mróz oraz niekorzystne wietrzne miejsca, pod warunkiem że wysoko szczepoiony jest opalikowany .

       Zastosowanie : Ogrody przydomowe, skalniaki wrzosowiska oraz donice na tarasach. 

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.60-105cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew europejski 'Kórnik'

Modrzew europejski 'Kórnik'

Larix decidua 'Kórnik'        Stara i bardzo znana odmiana wyhodowana w szkółkach kórnickich pod Poznaniem. Jest to typowa czarcia miotła, będąca trwałą mutacją pozyskaną z modrzewia europejskiego. Posiada regularnie kulisty kształt oraz gęstą i zwartą budowę gdzie pędy odstają od środkowego punktu kuli. Najczęściej szczepiona na pniu na określonej wysokości dając formę małego drzewka na nóżce . Wymagania glebo podobne do typu, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »