Modrzew europejski 'Breburda'

Modrzew europejski 'Breburda' Larix decidua 'Breburda'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 45-70cm

Larix decidua 'Breburda'

 

Bardzo ładna, kompaktowa odmiana modrzewia, przeznaczona do mniejszych ogrodów. Rośnie najczęściej w formie nieregularnej bryły, starsze osobniki często wykształcają dodatkowo malowniczą, lekko piętrową koronę. Roczne przyrosty to około 5-10 cm, odmiana nie wykształca przewodnika i rośnie równomiernie, tzn. zagęszcza się stale w miarę wzrostu i nie trzeba jej w tym pomagać.

W pełni odporna na mrozy nawet Północno-Wschodniej Polski, nie ma również jak przystało na modrzew, specjalnych wymagań co do gleby. Stanowiska lepiej doświetlone będą zdecydowanie sprzyjać silniejszemu rozgałęzieniu, w efekcie czego prędzej uzyskamy roślinę o reprezentacyjnych rozmiarach, a jednocześnie w okresie jesiennym igły tego modrzewia będą przybierać intensywnie żółte wybarwienie zanim opadną na zimę.

Sprawdzi się w mniejszych ogrodach, gdzie mając niewiele przestrzeni do zagospodarowania oczekujemy czegoś ciekawego, a jednocześnie mało ekspansywnego. W większych ogrodach z kolei może współtworzyć nasadzenia wraz z odpowiednio dobranymi odmianami iglastymi, takimi jak półkarłowe sosny, świerki oraz jałowce. Jeśli zajdzie taka potrzeba można uprawiać ten modrzew również w pojemnikach, pod warunkiem że będą one dostatecznie duże aby zapewnić stałą, umiarkowaną wilgotność oraz częściową osłonę na wypadek silnych mrozów.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 45-70cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew europejski 'Breburda'

Modrzew europejski 'Breburda'

Larix decidua 'Breburda'   Bardzo ładna, kompaktowa odmiana modrzewia, przeznaczona do mniejszych ogrodów. Rośnie najczęściej w formie nieregularnej bryły, starsze osobniki często wykształcają dodatkowo malowniczą, lekko piętrową koronę. Roczne przyrosty to około 5-10 cm, odmiana nie wykształca przewodnika i rośnie równomiernie, tzn. zagęszcza się stale w miarę wzrostu i nie trzeba jej w tym pomagać. W pełni odporna na mrozy nawet ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »