Bluszcz pospolity 'Woerner'

Bluszcz pospolity 'Woerner' Hedera helix 'Woerner'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hedera helix 'Woerner'

Jest to odmiana bluszczu pospolitego o bardzo dużych rozmiarach i silnym wzroście. Dorasta nawet do 20-30 m wysokości! Przyrasta przy tym około 1 m rocznie, dlatego jest wprost idealna do tworzeniach osłon roślinnych np. na altanach lub tarasach. Liście kształtem przypominają liście gatunku, ale najczęściej mają 3 wyraźnie zarysowane klapy oraz dwie mniej widoczne, a czasem zanikające. Liście są zimozielone, ciemne z wyraźnie odznaczającymi się białymi nerwami, z wierzchu błyszczące i gładkie, a poza tym dość duże, do 12 cm długości. Są one najatrakcyjniejszą częścią rośliny, fioletowe drobne kwiaty pojawiając się na jesieni nie mają wartości ozdobnych.

 

Roślina wspina się po podporach za pomocą drobnych korzeni przybyszowych, chwyta się nimi bardzo silnie toteż może być sadzona zarówno pod drzewami jak i sztucznymi podporami takimi jak pergole, murki, czy pod ścianami domów oraz jako roślina ogrodowa. W naszych warunkach odmiana ta jest całkowicie mrozoodporna, nie trzeba jej okrywać na zimę, jest też odporna na inne szkodliwe czynniki środowiskowe. Wystarczą jej zwykłe, przeciętne gleby ogrodowe o umiarkowanej wilgotności, nie znosi natomiast gleb suchych i kwaśnych. Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych lub półcienistych, ale może też rosnąć w słońcu. 

Napisz swoją recenzję

Bluszcz pospolity 'Woerner'

Bluszcz pospolity 'Woerner'

Hedera helix  'Woerner' Jest to odmiana bluszczu pospolitego o bardzo dużych rozmiarach i silnym wzroście. Dorasta nawet do 20-30 m wysokości! Przyrasta przy tym około 1 m rocznie, dlatego jest wprost idealna do tworzeniach osłon roślinnych np. na altanach lub tarasach. Liście kształtem przypominają liście gatunku, ale najczęściej mają 3 wyraźnie zarysowane klapy oraz dwie mniej widoczne, a czasem zanikające. Liście są zimozielone, ...