Miłorząb dwuklapowy 'Variegata'

Miłorząb dwuklapowy 'Variegata' Miłorząb dwuklapowy 'Variegata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-40cm

Miłorząb dwuklapowy 'Variegata'

   Bardzo wyjątkowa odmiana miłorzębu dwuklapowego. Podobnie jak odmiana ‘Troll’ przybiera postać miniaturowego drzewka, o bardzo powolnym wzroście, osiągając w wieku 10 lat około 1 m wysokości. Korona tej odmiany ma kształt kopulasty. Pędy są sztywne, nieregularnie rozgałęzione, krótkie. Miłorząb ten jak wskazuje nazwa odmiany jest chimerą, co objawia się najcenniejszą cechą tej rośliny a mianowicie liśćmi, które mogą być kremowe lub zielone, bądź zielone z kremowobiałymi paskami lub plamami.

 

Trzeba pamiętać, że odmiana ta ma dużą skłonność do rewersji. Najlepiej jest więc przestrzegać kilku zasad, które umożliwią uzyskanie jak największej palety barw. Im więcej słońca i ciepła tym liście są bardziej pstre. Podobnie gleba nie może być nigdy zbyt wilgotna. Wymagania co do żyzności gleby nie są zbyt wielkie. Rozmnaża się ją u nas wyłącznie przez szczepienie. Odmiana ta została wyhodowana w Chinach już w 1856 roku, ale dopiero w 1995 roku trafiła do nas, jednak dotąd jest dość rzadka w uprawie. Jest to bardzo atrakcyjna odmiana, wyróżniająca się niezwykłym ubarwieniem na tle innych roślin. Najlepiej wygląda więc sadzona pojedynczo w dobrze wyeksponowanych miejscach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-40cm

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Variegata'

Miłorząb dwuklapowy 'Variegata'

Miłorząb dwuklapowy  'Variegata'    Bardzo wyjątkowa odmiana miłorzębu dwuklapowego. Podobnie jak odmiana ‘Troll’ przybiera postać miniaturowego drzewka, o bardzo powolnym wzroście, osiągając w wieku 10 lat około 1 m wysokości. Korona tej odmiany ma kształt kopulasty. Pędy są sztywne, nieregularnie rozgałęzione, krótkie. Miłorząb ten jak wskazuje nazwa odmiany jest chimerą, co objawia się najcenniejszą cechą tej rośliny a mianowicie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »