Bluszcz pospolity 'Parsley Crested'

Bluszcz pospolity 'Parsley Crested' Hedera helix 'Parsley Crested'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hedera helix 'Parsley Crested'

Odmiana ta różni się od gatunku przede wszystkim pod względem kształtu liści. Poza tym posiada wiele cech bluszczu pospolitego. W odpowiednich warunkach dorasta nawet do 10 m wysokości wspinając się po podporach za pomocą korzeni przybyszowych. Podobnie jak gatunek jest rośliną zimozieloną i dzięki temu przez cały rok cieszy nasze oczy intensywną zielenią. Liście tej odmiany są niemalże okrągłe z tylko nieznacznie zarysowanymi pięcioma klapami, są skórzaste, błyszczące i mają charakterystycznie karbowane i pozwijane brzegi, co nie występuje u gatunku.

 

Podobnie jak większość bluszczy może być on sadzony pod takimi podporami jak drzewa, ściany domów i pergoli, a także pod ogrodzeniami, doskonale służy również jako roślina okrywowa, tym bardziej, że cechuje się bardzo silnym wzrostem. Kwitnie dopiero we wrześniu i październiku, ale kwiaty są mało ozdobne, niepozorne w kolorze białym. Owoce pojawiają się w maju i kwietniu, są nimi granatowoczarne, kuliste jagody. Jest to odmiana mało wymagającą, łatwa w uprawie. Dobrze rośnie na większości gleb, jednakże zdecydowanie nie lubi gleb suchych i kwaśnych. Należy sadzić ją więc w miejscach o co najmniej umiarkowanej wilgotności i na glebach o odczynie zasadowym. Preferuje ponadto stanowiska cieniste lub półcieniste, a na zimę dobrze jest ją nieznacznie okryć. 

Napisz swoją recenzję

Bluszcz pospolity 'Parsley Crested'

Bluszcz pospolity 'Parsley Crested'

Hedera helix  'Parsley Crested' Odmiana ta różni się od gatunku przede wszystkim pod względem kształtu liści. Poza tym posiada wiele cech bluszczu pospolitego. W odpowiednich warunkach dorasta nawet do 10 m wysokości wspinając się po podporach za pomocą korzeni przybyszowych. Podobnie jak gatunek jest rośliną zimozieloną i dzięki temu przez cały rok cieszy nasze oczy intensywną zielenią. Liście tej odmiany są niemalże okrągłe z tylko ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »