Miłorząb dwuklapowy 'Spot Tit'

Miłorząb dwuklapowy 'Spot Tit' Ginkgo biloba 'Spot Tit'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Spot Tit'
Sport odmiany 'Tit' charakteryzujący się barwnymi, zielono-białymi liśćmi. Odmiana jest stabilna, ma niewielką tendencję powrotu do formy podstawowej, ale czasem wytwarza pędy z liśćmi pozbawionymi przebarwień, które należy usuwać. Typ wzrostu podobny jak u 'Tit' - dorasta do 3-4 m wysokości, pokrój gęsty i zwarty, początkowo wąski, kolumnowy, z wiekiem nieco rozrasta się na boki tworząc nieregularną, owalną lub stożkową koronę.
Niewymagająca odmiana, dobrze rosnąca na przeciętnej glebie ogrodowej. Polecana przede wszystkim do ogrodów przydomowych i parków jako soliter, gdzie można w pełni wyeksponować jego ładny, dekoracyjny pokrój i ciekawą barwę liści.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Spot Tit'

Miłorząb dwuklapowy 'Spot Tit'

Ginkgo biloba 'Spot Tit' Sport odmiany 'Tit' charakteryzujący się barwnymi, zielono-białymi liśćmi. Odmiana jest stabilna, ma niewielką tendencję powrotu do formy podstawowej, ale czasem wytwarza pędy z liśćmi pozbawionymi przebarwień, które należy usuwać. Typ wzrostu podobny jak u 'Tit' - dorasta do 3-4 m wysokości, pokrój gęsty i zwarty, początkowo wąski, kolumnowy, z wiekiem nieco rozrasta się na boki tworząc nieregularną, owalną lub ...