Miłorząb dwuklapowy 'Peve Lobo'

Miłorząb dwuklapowy 'Peve Lobo' Ginkgo biloba 'Peve Lobo'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Peve Lobo'
Holenderska odmiana, wyselekcjonowana w szkółce Pieta Vergelta w Lottum. Pierwszy człon nazwy - Peve - pochodzi od inicjałów hodowcy i jest obecny w nazwach wielu odmian wyhodowanych przez tego szkółkarza. Można natknąć się na informacje, że 'Peve Lobo' to jedynie inna, błędna nazwa odmiany 'Peve Maribo'.
Miłorząb japoński 'Peve Lobo' rośnie wolno, dziesięcioletnie rośliny rzadko przekraczają wysokość 1 m. Korona kulista, nieregularna. Liście dwubarwne, zielone, ale upstrzone żółtymi, nieregularnymi paskami, jesienią bardzo dekoracyjnie przebarwiają się na intensywnie żółty kolor.
Drzewo o niedużych wymaganiach, dobrze rosnące na praktycznie każdej glebie ogrodowej, odporne na okresową suszę i warunki miejskie. Preferuje stanowisko słoneczne. Polecane do małych ogrodów, do skalniaków, może być także z powodzeniem wykorzystywane w założeniach miejskich i w zieleni osiedlowej.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Peve Lobo'

Miłorząb dwuklapowy 'Peve Lobo'

Ginkgo biloba 'Peve Lobo' Holenderska odmiana, wyselekcjonowana w szkółce Pieta Vergelta w Lottum. Pierwszy człon nazwy - Peve - pochodzi od inicjałów hodowcy i jest obecny w nazwach wielu odmian wyhodowanych przez tego szkółkarza. Można natknąć się na informacje, że 'Peve Lobo' to jedynie inna, błędna nazwa odmiany 'Peve Maribo'. Miłorząb japoński 'Peve Lobo' rośnie wolno, dziesięcioletnie rośliny rzadko przekraczają wysokość 1 m. ...