Miłorząb dwuklapowy 'Pendula'

Miłorząb dwuklapowy 'Pendula' Ginkgo biloba 'Pendula'

32,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-100cm

Ginkgo biloba 'Pendula'

Przepiękna i bardzo rzadko spotykana odmiana miłorzębu japońskiego. Drzewo to dorasta nawet do 8 – 10 metrów wysokości, przy czym jego wzrost na wysokość jest bardzo wolny. Wszystkie pędy na końcach przewisają ku ziemi, nie jest to jednak typowa roślina zwisło pędowa, gdzie pędy wyraźnie i pionowo zwisają ku ziemi. Gałęzie tego miłorzębu mają tendencję do tworzenia szerokiej, rozpostartej korony, gdzie tylko ich końcówki zdecydowanie kierują swój wzrost ku dołowi. Pędy rosną silnie, nawet powyżej 50 cm rocznie, korona jednak w górę wypiętrza się wolno, tworząc urozmaicone, kopulaste kształty.

 

Liście tego miłorzębu są typowe dla gatunku, pięknie przebarwiają się jesienią na kolor złocisty. Miłorząb ten wymaga gleb żyznych, głębokich i przepuszczalnych, a ponadto stale lekko wilgotnych. Stanowisko słoneczne zapewni nie tylko dobry i dynamiczny wzrost ale także bardzo intensywne wybarwienie liści w okresie jesieni. Jest to idealne drzewo na soliter, posadzony w dobrze widocznym miejscu na przykład na polanie lub skraju polany będzie widoczny i zarówno latem zachwyci wzrok typowymi dla siebie gęsto ulistnionymi pędami, jesienią złocistą barwą ulistnienia, a zimą będzie można podziwiać przedziwnie powykręcane konary tego drzewa, odsłonięte dla naszego wzroku w okresie bezlistnym! 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-100cm

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Pendula'

Miłorząb dwuklapowy 'Pendula'

Ginkgo biloba  'Pendula' Przepiękna i bardzo rzadko spotykana odmiana miłorzębu japońskiego. Drzewo to dorasta nawet do 8 – 10 metrów wysokości, przy czym jego wzrost na wysokość jest bardzo wolny. Wszystkie pędy na końcach przewisają ku ziemi, nie jest to jednak typowa roślina zwisło pędowa, gdzie pędy wyraźnie i pionowo zwisają ku ziemi. Gałęzie tego miłorzębu mają tendencję do tworzenia szerokiej, rozpostartej korony, gdzie tylko ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »