Mikrobiota syberyjska 'Jacobsen'

Mikrobiota syberyjska 'Jacobsen' Microbiota decussata 'Jacobsen'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-40cm

Microbiota decussata 'Jacobsen'

 

Stosunkowo nowa odmiana wprowadzona do handlu w roku 1990 przez szkółkę roślin z Niemiec. Jest to odmiana nisko rosnąca, jej wysokość u dorosłych już roślin zwykle nie przekracza 40 cm, natomiast znacznie silniej rozrasta się na szerokości nawet do około 2 m. W skrócie można powiedzieć, że jest to krzew o charakterze płożącym. Również jego pędy przewieszają się w charakterystyczny parasolowaty sposób. Dzięki takiemu pokrojowi jest to idealna odmiana zadarniająca, która dodatkowo cechuje się ciekawym zabarwieniem. Łuskowate liście przez większość sezonu mają matowo zielone zabarwienie, natomiast po nastaniu pierwszych przymrozków zmieniają kolor na różne odcienie brązu.

 

Odmianę tę ze względu na niezbyt wysokie wymagania poleca się również do obsadzania ogródków skalnych, a także skarp lub murków, jednak trzeba pamiętać o podlewaniu, szczególnie młodych, jeszcze słabo zakorzenionych roślin, w bardzo upalne i suche lata. Jako roślinę zadarniającą należy ją sadzić w zagęszczeniu średnio dwie roślin na metr kwadratowy, choć można posadzić też więcej roślin, jeśli chcemy uzyskać szybki efekt, a trzeba pamiętać, że tempo wzrostu w przypadku tej odmiany jest jednak niewielkie, do zaledwie kilku-kilkunastu cm rocznie. Mikrobiota syberyjska ‘Jacobsen’ jest rośliną o wysokiej mrozoodporności, wytrzymuje mrozy do ponad 40 stopni. Z powodzeniem rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska słoneczne, ale poradzi sobie również w półcieniu. 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-40cm

Napisz swoją recenzję

Mikrobiota syberyjska 'Jacobsen'

Mikrobiota syberyjska 'Jacobsen'

Microbiota decussata  'Jacobsen'   Stosunkowo nowa odmiana wprowadzona do handlu w roku 1990 przez szkółkę roślin z Niemiec. Jest to odmiana nisko rosnąca, jej wysokość u dorosłych już roślin zwykle nie przekracza 40 cm, natomiast znacznie silniej rozrasta się na szerokości nawet do około 2 m. W skrócie można powiedzieć, że jest to krzew o charakterze płożącym. Również jego pędy przewieszają się w charakterystyczny parasolowaty ...