Metasekwoja chińska 'Matthaei'

Metasekwoja chińska 'Matthaei' Metasequoia glyptostroboides 'Matthaei'

35,00 zł

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. Forma Pienna 50-155cm

Metasequoia glyptostroboides  'Matthaei

   Odmiana metasekwoi wyselekcjonowana w Ogrodzie Botanicznym w 1989 roku w miejscowości Michigan. Wysokość rośliny zależna jest od wysokości miejsca szczepienia aczkolwiek 10 letni egzemplarz osiąga wysokość około 1,5m. Wzrost bardzo wolny. Igły nie kujące bardzo miękkie w dotyku zielone igły. Jesienią żółkną i opadają. Pokrój kulisty bardzo gęsty w późniejszych czasie.

   Preferuje miejsca nasłonecznione i pół cieniste. Gleba powinna być wilgotna. Nie toleruje przesuszania gleby. Miniaturka świetnie prezentuje się w niewielkich ogrodach. Toleruje cięcie i formowanie.

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. Forma Pienna 50-155cm

Napisz swoją recenzję

Metasekwoja chińska 'Matthaei'

Metasekwoja chińska 'Matthaei'

Metasequoia glyptostroboides   'Matthaei    Odmiana metasekwoi wyselekcjonowana w Ogrodzie Botanicznym w 1989 roku w miejscowości Michigan. Wysokość rośliny zależna jest od wysokości miejsca szczepienia aczkolwiek 10 letni egzemplarz osiąga wysokość około 1,5m. Wzrost bardzo wolny. Igły nie kujące bardzo miękkie w dotyku zielone igły. Jesienią żółkną i opadają. Pokrój kulisty bardzo gęsty w późniejszych czasie.    Preferuje miejsca ...