Metasekwoja chińska 'White Spot'

Metasekwoja chińska 'White Spot' Metasequoia glyptostroboides 'White Spot'

35,00 zł

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys.Forma Pienna 30-120cm

Metasequoia glyptostroboides  'White Spot'

Jest to niewysokie drzewo, dorastające do 8 m wysokości i 3 m szerokości, przy czym cechuje się średnio szybkim wzrostem, po 10 latach osiąga około 4 m wysokości i około 1,5 szerokości. Ma pokrój kolumnowy, stożkowy, przy czym jest dość rozłożysta. Pędy opadają na końcach lekko ku ziemi. Najbardziej charakterystyczną cechą tej odmiany są miękkie igły, które przebarwiają się w ciągu sezonu, wiosną są przeważnie zielone i biało lub kremowo nakrapiane, latem przybierają odcień różowy, a jesienią żółty. Nie są trwałe i opadają na zimę.

 

Najefektywniejszy wzrost występuje na stanowiskach słonecznych o próchnicznych, gliniastych glebach, najlepiej o odczynie kwaśnym i lekko podmokłych. Ponieważ odmiana ta lubi wilgotne podłoża, dobrze sprawdza się przy zbiornikach wodnych lub na stanowiskach bagiennych. Młode rośliny należy zimą zabezpieczyć przed przemarznięciem. Starsze są bardzo odporne na mrozy. 

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys.Forma Pienna 30-120cm

Napisz swoją recenzję

Metasekwoja chińska 'White Spot'

Metasekwoja chińska 'White Spot'

Metasequoia glyptostroboides   'White Spot' Jest to niewysokie drzewo, dorastające do 8 m wysokości i 3 m szerokości, przy czym cechuje się średnio szybkim wzrostem, po 10 latach osiąga około 4 m wysokości i około 1,5 szerokości. Ma pokrój kolumnowy, stożkowy, przy czym jest dość rozłożysta. Pędy opadają na końcach lekko ku ziemi. Najbardziej charakterystyczną cechą tej odmiany są miękkie igły, które przebarwiają się w ciągu sezonu, ...