Metasekwoja chińska 'Sheridan Spire'

Metasekwoja chińska 'Sheridan Spire' Metasequoia glyptostroboides 'Sheridan Spire'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.60-120cm

Metasequoia glyptostroboides 'Sheridan Spire'
Odmiana wyselekcjonowana w kanadyjskiej szkółce Sherwood Oakville w 1960 r. Charakteryzuje się wąskim, kolumnowym pokrojem. Po 10 latach dorasta do 4 m wysokości, maksymalnie osiąga 20 m wysokości i 2-6 m szerokości. Kora u młodych drzew jest pomarańczowa, z wiekiem nieco ciemnieje, dekoracyjnie się łuszczy. Igły i krótkopędy jasnozielone, jesienią przebarwiają się na ładny, żółtobrązowy kolor.
Odmiana tolerancyjna w stosunku do podłoża, ale najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, średniowilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Preferuje stanowisko słoneczne. Polecana do większych ogrodów, do parków i do założeń miejskich. Młode rośliny warto zabezpieczać na zimę, starsze są w pełni mrozoodporne.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.60-120cm

Napisz swoją recenzję

Metasekwoja chińska 'Sheridan Spire'

Metasekwoja chińska 'Sheridan Spire'

Metasequoia glyptostroboides 'Sheridan Spire' Odmiana wyselekcjonowana w kanadyjskiej szkółce Sherwood Oakville w 1960 r. Charakteryzuje się wąskim, kolumnowym pokrojem. Po 10 latach dorasta do 4 m wysokości, maksymalnie osiąga 20 m wysokości i 2-6 m szerokości. Kora u młodych drzew jest pomarańczowa, z wiekiem nieco ciemnieje, dekoracyjnie się łuszczy. Igły i krótkopędy jasnozielone, jesienią przebarwiają się na ładny, żółtobrązowy kolor. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »