Metasekwoja chińska 'Gold Rush'

Metasekwoja chińska 'Gold Rush' Metasequoia glyptostroboides 'Gold Rush'

35,00 zł

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. Forma Pienna 10-60cm

Metasequoia glyptostroboides 'Gold Rush'

Średnio wysokie, długowieczne drzewo o stożkowym pokroju. Cechuje się bardzo szybkim wzrostem, choć wolniejszym niż u gatunku. Po 10 latach może osiągać około 6 m wysokości, a po 20 nawet do 20 m! Jest rośliną bardzo dekoracyjną, a to za sprawą pięknych, delikatnych, złocistożółtych igieł, które jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Igły dorastają do 4 cm długości i nie są kłujące, na zimę opadają. Nie jest wymagająca w uprawie. Preferuje stanowiska słoneczne, choć wówczas musi być regularnie podlewana, najlepiej zaś rośnie w półcieniu, jednakże na pełnym słońcu barwa liści jest intensywniejsza. Gleba pod uprawę powinna być wilgotna, umiarkowanie żyzna. Dużą zaletą jest odporność na mrozy i zanieczyszczenia, a także na choroby i inne szkodniki. Polecana jest raczej do większych ogrodów lub na tereny zalewowe. 

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. Forma Pienna 10-60cm

Napisz swoją recenzję

Metasekwoja chińska 'Gold Rush'

Metasekwoja chińska 'Gold Rush'

Metasequoia glyptostroboides 'Gold Rush' Średnio wysokie, długowieczne drzewo o stożkowym pokroju. Cechuje się bardzo szybkim wzrostem, choć wolniejszym niż u gatunku. Po 10 latach może osiągać około 6 m wysokości, a po 20 nawet do 20 m! Jest rośliną bardzo dekoracyjną, a to za sprawą pięknych, delikatnych, złocistożółtych igieł, które jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Igły dorastają do 4 cm długości i nie są kłujące, na ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »