Metasekwoja chińska Metasequoia glyptostroboides

12,00 zł

  • Pojemnik P11, C1,5, C2
  • Model Wys. 20-140cm

Metasequoia glyptostroboides

      Piękne szybko rosnące drzewo należące do rzadko spotykanych w naszych ogrodach. Należy do grupy roślin cyprysowatych odkryta została w roku 1944 w Chinach. Metasekwoja rośnie pionowo, cylindrycznie w górę dorastając nawet do 30m , w ciągu 5-7 lat osiąga ok 5 m wysokości. Gałazki rozłożone naprzeciwlegle o kolorze brązowym, liście delikatne jasnozielone ,jesienią przebarwiające sie na piekne kolory czewieni i odcieni żółtej barwy .Odporność na warunki mrozowe prawie pełna ,ponadto odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne . Przydatność : duże ogrody ,arboreta ,kolekcje roślin oraz nasadzenia miejskie i parkowe.

  • Pojemnik P11, C1,5, C2
  • Model Wys. 20-140cm
Oceń 
Jacek W
2014-03-28

Metasekwoja

Drzewo pięknie wybarwia się wybarwia się na rdzawy kolor. Wygląda jak pochodnia. Niestety po pierwszym przymrozku zrzuca wszystko i stoi łysy kikut do wiosny. Jak drzewo zaczyna się wybarwiać (późny październik, listopad), to znaczy, że zima wkrótce. Drzewo dość żywotne. Młoda sadzonka połamała mi się, Zasadziłem i zapomniałem o niej. Po 10 latach ma ponad 5 metrów. W drugiej grad utracił czub, ale sama się wyprostowała. Znosi cięcie, ale rany trzeba smarować, nie zalewa żywicą.

  • 4 z 4 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję

Metasekwoja chińska

Metasekwoja chińska

Metasequoia glyptostroboides       Piękne szybko rosnące drzewo należące do rzadko spotykanych w naszych ogrodach. Należy do grupy roślin cyprysowatych odkryta została w roku 1944 w Chinach. Metasekwoja rośnie pionowo, cylindrycznie w górę dorastając nawet do 30m , w ciągu 5-7 lat osiąga ok 5 m wysokości. Gałazki rozłożone naprzeciwlegle o kolorze brązowym, liście delikatne jasnozielone ,jesienią przebarwiające sie na piekne kolory ...