Bluszcz Pastuchowa

Bluszcz Pastuchowa Hedera pastuchowii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hedera pastuchowii

    Ciekawe kaukaskie pnącze, podobne do bluszczu kolchidzkiego. Ma cienkie, skórzaste liście, mniejsze niż u bluszczu kolchidzkiego, o wymiarach 10-12 cm x 6-17 cm. Liście są z reguły klapowane (3-5 klap), w odróżnieniu od całobrzegich liści bluszczu kolchidzkiego. Pędy są sztywne, długie, pokryte wiecznie zielonymi liśćmi.

         Uprawa i zastosowanie: Dobrze rośnie w cieniu jak i w pełnym słońcu. Potrafi rosnąć na każdej glebie, ale najlepiej udaje się na wilgotnych i próchnicznych. Nie wymaga cięcia. Dobrze znosi mrozy. Polecany jest jako roślina pnąca na altanki, pergole, ściany. Nadaje się jako roślina okrywowa, ładnie pokrywa ziemię zielonym kobiercem.

Napisz swoją recenzję

Bluszcz Pastuchowa

Bluszcz Pastuchowa

Hedera pastuchowii     Ciekawe kaukaskie pnącze, podobne do bluszczu kolchidzkiego. Ma cienkie, skórzaste liście, mniejsze niż u bluszczu kolchidzkiego, o wymiarach 10-12 cm x 6-17 cm. Liście są z reguły klapowane (3-5 klap), w odróżnieniu od całobrzegich liści bluszczu kolchidzkiego. Pędy są sztywne, długie, pokryte wiecznie zielonymi liśćmi.          Uprawa i zastosowanie: Dobrze rośnie w cieniu jak i w pełnym słońcu. Potrafi ...