Bez czarny 'Pulverulenta'

Bez czarny 'Pulverulenta' Sambucus nigra 'Pulverulenta'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 20-30cm

Sambucus nigra 'Pulverulenta'

Jest to nie lada rarytas dla każdego ogrodu. ‘Purverulenta’ jest stosunkowo nową odmianą, ale już zaskarbił sobie wielu miłośników, ze względu na swe niezwykłe wybarwienie liści. Jest średniej wielkości krzewem dorastającym do 3 m wysokości o dość szybkim wzrośnie oraz o zwartym, gęstym, niemal kulistym pokroju i wyprostowanych, wzniesionych pędach. Najbardziej interesującą cechą tej odmiany są złożone, pierzaste liście których listki są zielone, nakrapiane białymi plamami, które czasem nawet przeważają i roślina dzięki temu sprawia z daleka wrażenie jakby ciągle kwitła.

 

Kwiaty pojawiają się pod koniec czerwca i również są bardzo atrakcyjne, mają postać drobnych gwiazdeczek o białym kolorze, zebranych w płaskie, baldachowate kwiatostany wydzielające delikatny, przyjemny zapach. Pod koniec lata ich miejsce zajmują gęste owocostany złożone z drobnych, kulistych, granatowoczarnych jagód, które są źródłem wielu witamin i nadają się znakomicie do robienia przetworów. Odmiana ta, ze względu na swoje imponujące ubarwienie doskonale komponuje się w ogrodzie w kompozycjach roślinnych z roślinami o ubarwieniu bordowym lub purpurowym, wspaniale rozświetla ogród przez cały sezon, nadając mu blasku i świeżości. Przy tym jest bardzo mało wymagającą rośliną. Wystarczą mu przeciętne gleby ogrodowe, umiarkowanie wilgotne, bogate w próchnicę, azot i wapń, natomiast aby intensywniej się wybarwiał potrzebuje stanowiska słonecznego lub półcienistego, choć w ostrym słońcu liście mogą ulec przypaleniu. 

  • Pojemnik C2
  • Model Pa 20-30cm
Oceń 
Zuzanna Kopeć Stargard Szczeciński
2015-02-11

Zamówienie.

Bardzo żałuję że nie ma tej rośliny w ofercie. Będę zaglądać często. Bardzo bym chciała mieć ten krzaczek u siebie w ogrodzie. Szukam go całą zimę bezskutecznie i nie wiem czy w naszych warunkach jest mrozoodporny.
Pozdrawiam

Napisz swoją recenzję

Bez czarny 'Pulverulenta'

Bez czarny 'Pulverulenta'

Sambucus nigra 'Pulverulenta' Jest to nie lada rarytas dla każdego ogrodu. ‘Purverulenta’ jest stosunkowo nową odmianą, ale już zaskarbił sobie wielu miłośników, ze względu na swe niezwykłe wybarwienie liści. Jest średniej wielkości krzewem dorastającym do 3 m wysokości o dość szybkim wzrośnie oraz o zwartym, gęstym, niemal kulistym pokroju i wyprostowanych, wzniesionych pędach. Najbardziej interesującą cechą tej odmiany są złożone, ...