Kryptomeria japońska 'Vilmorin Gold'

Kryptomeria japońska 'Vilmorin Gold' Cryptomeria japonica 'Vilmorin Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cryptomeria japonica 'Vilmorin Gold'


Szydlica ta łączy w sobie przepiękne cechy odmiany ‘Vilmoriniana’ – skompresowany, gęsty charakter wzrostu oraz piękny, złocisty kolor świeżych przyrostów. Rośnie jako kula, osiągająca do metra średnicy, starsze egzemplarze jednak mogą przybierać kształt nieco poduszkowaty, spłaszczony, identycznie jak odmiana ‘Vilmoriniana’. Najlepiej rośnie na glebach głębokich, dobrze zdrenowanych i stale wilgotnych, toleruje duży zakres poziomu kwasowości gleby.

 

Do uzyskania ładnego, cytrynowo złocistego wybarwienia świeżych przyrostów należy roślinę sadzić w miejscach słonecznych – w miejscu zbyt mocno zacienionym może ledwie tylko zaznaczać swoją żółtą barwę. Odnajduje się w małych ogrodach, urządzonych ze smakiem, najlepiej w towarzystwie roślin o podobnej wartości botanicznej. W większych ogrodach może rosnąć na dużych skalniakach lub skalnych rabatach wraz z innymi odmianami kryptomerii. Nie należy sadzić wielu osobników tej odmiany w ogrodzie blisko siebie, roślina ta w momencie zakupu jest zazwyczaj niewielka, kusić więc może zakup 2 – 3 sztuk i posadzenia ich razem, w celu uzyskania szybkiego efektu – nie jest to jednak dobre wyjście, ponieważ każda z tych roślin rozrośnie się z czasem a w miejscu sąsiadowania ze sobą kilku osobników może dochodzić do wytworzenia warunków sprzyjających powstawaniu chorób.

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Vilmorin Gold'

Kryptomeria japońska 'Vilmorin Gold'

Cryptomeria japonica 'Vilmorin Gold' Szydlica ta łączy w sobie przepiękne cechy odmiany ‘Vilmoriniana’ – skompresowany, gęsty charakter wzrostu oraz piękny, złocisty kolor świeżych przyrostów. Rośnie jako kula, osiągająca do metra średnicy, starsze egzemplarze jednak mogą przybierać kształt nieco poduszkowaty, spłaszczony, identycznie jak odmiana ‘Vilmoriniana’. Najlepiej rośnie na glebach głębokich, dobrze zdrenowanych i stale ...