Kryptomeria japońska 'Jindai - sugi'

Kryptomeria japońska 'Jindai - sugi' Cryptomeria japonica 'Jindai - sugi'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.30-50cm

Cryptomeria japonica 'Jindai - sugi'

Półkarłowa odmiana kryptomerii – rośliny u nas rzadko spotykanej i często nieco błędnie uważanej za wrażliwą na mróz. Już czysty gatunek jest trudny do spotkania w prywatnych ogrodach, jednakże popularność tej oryginalnej rośliny stale rośnie. Odmiana ‘Jindai Sugi’ charakteryzuje się półkarłowym wzrostem, powinna osiągać około 3 metrów docelowo po wielu latach wzrostu w dobrych warunkach. Charakteryzuje się lekko luźnym pokrojem w pierwszych latach po posadzeniu do gruntu – pędy są strzeliste i słabo rozgałęzione, rozmieszczone dość rzadko na przewodniku, który z kolei jest wykształcany przez odmianę bardzo prawidłowo. Dopiero po osiągnięciu około 1 metra wysokości zaczyna zagęszczać dolne partie, rosnąc w górę już znacznie wolniej.

 

Docelowo jest to stożkowata, ładna forma, którą budują rzadko rozmieszczone główne pędy, które są z kolei silnie obudowane drobnymi przyrostami. Całość jest bardzo malownicza i może nierzadko wyglądać jak misterne dzieło wieloletniej pracy ogrodnika, stanowiąc za każdym razem wielką ozdobę ogrodu. Jako ze jest to odmiana półkarłowa, nada się idealnie do mniejszych ogrodów, choć w większych także będzie cieszyć oko – ważne aby była sadzona w miejscu słonecznym, odsłoniętym i wyeksponowanym. Piękne aranżacje można tworzyć z użyciem czystego gatunku kryptomerii japońskiej, metasekwoi chińskiej, oraz wykorzystując unikatowość nasadzenia, takich roślin jak mamutowiec ‘Glaucum Compactum’ czy sośnica japońska. Kryptomeria jest wrażliwa na mrozy tylko w stadium niewielkiej sadzonki, po dostatecznym zdrewnieniu pędów nie trzeba jej nawet okrywać na zimę. Polecamy do nowo zakładanych ogrodów gdzie można stworzyć od podstaw kompozycję ładną, a jednocześnie ciekawą botanicznie!


  • Pojemnik P1
  • Model Wys.30-50cm

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Jindai - sugi'

Kryptomeria japońska 'Jindai - sugi'

Cryptomeria japonica  'Jindai - sugi' Półkarłowa odmiana kryptomerii – rośliny u nas rzadko spotykanej i często nieco błędnie uważanej za wrażliwą na mróz. Już czysty gatunek jest trudny do spotkania w prywatnych ogrodach, jednakże popularność tej oryginalnej rośliny stale rośnie. Odmiana ‘Jindai Sugi’ charakteryzuje się półkarłowym wzrostem, powinna osiągać około 3 metrów docelowo po wielu latach wzrostu w dobrych warunkach. ...