Kryptomeria japońska 'Cristata'

Kryptomeria japońska 'Cristata' Cryptomeria japonica 'Cristata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Odmiana prawdopodobnie powstała w Japonii w latach 20. XX w. Rocznie przyrasta ok. 30 cm, po 10 latach osiąga 4,5 m wysokości i 2,5 m szerokości, tworząc stożek. Igły są ciemnozielone, zimą lekko brązowieją. Charakterystyczne dla tej odmiany są pojawiające się na gałęziach i rozgałęzieniach grube, pokręcone, grzebieniaste staśmienia pędów. Pojawiają się one nieregularnie i sprawiają, że każda roślina ma niepowtarzalny kształt.

Kryptomeria japońska ‘Cristata’ wymaga gleb żyznych i wilgotnych oraz słonecznego i osłoniętego stanowiska. Świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Cristata'

Kryptomeria japońska 'Cristata'

Odmiana prawdopodobnie powstała w Japonii w latach 20. XX w. Rocznie przyrasta ok. 30 cm, po 10 latach osiąga 4,5 m wysokości i 2,5 m szerokości, tworząc stożek. Igły są ciemnozielone, zimą lekko brązowieją. Charakterystyczne dla tej odmiany są pojawiające się na gałęziach i rozgałęzieniach grube, pokręcone, grzebieniaste staśmienia pędów. Pojawiają się one nieregularnie i sprawiają, że każda roślina ma niepowtarzalny kształt. Kryptomeria ...