Kryptomeria japońska 'Compacta'

Kryptomeria japońska 'Compacta' Cryptomeria japonica 'Compacta'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cryptomeria japonica 'Compacta'


Piękny zimozielony krzew, pochodzący z Japonii. Tworzy gęste kopuły, których powierzchnia jest tak zwarta, iż wygląda jakby była wręcz przez wiele sezonów formowana! Taki wygląd to jednak cecha charakterystyczna odmiany a nie wynik wieloletniej pracy przy drzewku. Przybiera kształty zaostrzonych kopuł, czasem może być zbliżona do szerokiego stożka, dorasta do 2 – 2,5 metra wysokości i takiej samej szerokości, krzew ten jest szeroki i gęsty od samej podstawy, nie ogołaca się z wiekiem. Rocznie przyrasta 5 – 15 cm, najlepiej rośnie na glebach żyznych, dobrze zdrenowanych a jednocześnie stale lekko wilgotnych, wszystkie kryptomerie bowiem do dobrego wzrostu potrzebują sporo wilgoci. Stanowisko słoneczne lub częściowo zacienione, ogólnie kryptomeria zniesie także i pełne zacienienie, ale ta odmiana może mocno stracić na uroku w takich warunkach.

 

Świetnie nadaje się do sadzenia wraz z innymi iglakami, nie jest to jednak w żadnym wypadku roślina służąca do wypełniania przestrzeni. Kryptomeria to unikat, roślina rzadko jeszcze spotykana, która powinna być sadzona z umiarem, bardziej jako ciekawostka i kompletnie nie pasująca do formowania na przykład żywopłotów, mimo że jej forma temu może sprzyjać. Jest to roślina zimozielona, nie do końca jednak mrozoodporna w Polsce, szczególnie młode osobniki mogą bezpowrotnie przemarzać i konieczne jest ich okrywanie na zimę. Drzewka starsze nie wymagają żadnego okrycia i rosną bezproblemowo a do tego kwitną i wydają płodne nasiona! 

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Compacta'

Kryptomeria japońska 'Compacta'

Cryptomeria japonica 'Compacta' Piękny zimozielony krzew, pochodzący z Japonii. Tworzy gęste kopuły, których powierzchnia jest tak zwarta, iż wygląda jakby była wręcz przez wiele sezonów formowana! Taki wygląd to jednak cecha charakterystyczna odmiany a nie wynik wieloletniej pracy przy drzewku. Przybiera kształty zaostrzonych kopuł, czasem może być zbliżona do szerokiego stożka, dorasta do 2 – 2,5 metra wysokości i takiej ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »