Kryptomeria japońska

Kryptomeria japońska Cryptomeria japonica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.30-60cm

Cryptomeria japonica

         Zimozielony drzewo iglaste pochodzące z Chin. W swojej ojczyźnie osiąga nawet 40m wysokości i głównie występuje w lasach mieszanych. Owoce pojawiają się na drzewie po około 15 latach. W europie kryptomeria pojawiła się w 1842r. W cieplejszym klimacie wzrost jest dużo szybszy. W Europie dorasta do wysokości około 20m. Korona tego gatunku jest stosunkowa gęsta i stożkowa. Igły podobne do łusek długości 6-15mm. Igły osadzone są skrętolegle wokół pędu. Kwitnienie rozpoczyna wczesna wiosną. Kwiat męski osiąga 6mm długości i są osadzone na wierzchołkach innych pędów, podobnie jak kwiaty żeńskie. Jesienią dojrzewają pierwsze kuliste szyszki średnicy 16mm. Kora łuszcząca się koloru czerwono brązowego. W Japonii dostarcza lekkiego trwałego drewna wykorzystywanego w przemyśle stoczniowym. Dobrze rozwija się na terenach o dużych opadach rocznych i dużej wilgotności powietrza. Do prawidłowego rozwoju roślina potrzebuje częściowego zacienienia o ochrony przed mrozem.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.30-60cm

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska

Kryptomeria japońska

Cryptomeria japonica          Zimozielony drzewo iglaste pochodzące z Chin. W swojej ojczyźnie osiąga nawet 40m wysokości i głównie występuje w lasach mieszanych. Owoce pojawiają się na drzewie po około 15 latach. W europie kryptomeria pojawiła się w 1842r. W cieplejszym klimacie wzrost jest dużo szybszy. W Europie dorasta do wysokości około 20m. Korona tego gatunku jest stosunkowa gęsta i stożkowa. Igły podobne do łusek długości 6-15mm. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »