Bez czarny

Bez czarny Sambucus nigra

6,00 zł

  • Pojemnik P11, C1,5, C2
  • Model Wys. 50 - 60 cm

Sambucus nigra

Rozłożysty krzew dorastający do wysokości ok 4m. Owoce czarne, zebrane w baldachimowe grona mięsiste pestkowce, soczyste kuliste o średnicy ok.8 -10mm Rośnie prawie na wszystkich glebach ,mało wymagający ,chociasz lepiej owocuje na pełnym słońcu ,celem odmłodzenia można przycinać ,formując koronę ,usuwając stare pędy ,przesiewtlając rośline , Owoce dojrzewają w lipcu i sierpniu, zastosowanie owoców bzu czarnego w medycynie znane jest od wieków ,są one lekiem przy przeziębieniach i grypie, kwiaty działają moczopędnie, napotnie, wzmacniająco na naczynia krwionośne.>

Syrop z owoców bzu czarnego: Syrop sporządzamy z 1 kg owoców zasypujemy 0,5 kg cukru oraz dodajemy około 1 szklanki wody. Całość gotujemy, aż do uzyskania syropu, nie dopuszczając do zbyt długiego wrzenia. Rozlewamy do przygotowanych uprzednio naczyń, przecedzając nasiona i resztki po owocach. Podaje się jako środek witaminizujący i wzmacniający w dni możliwej choroby, jako środek lekko napotny przy przeziębieniach po 2 łyżki na szklankę dwa razy dziennie. Syrop działa też jako środek moczopędny. oraz przeciwzapalnie .

Nalewka z owoców bzu czarnego: Wyśmienity leczniczy trunek :500 g owoców bzu czarnego zalewamy 1 szklanką wódki i odstawiamy na tydzień . Następnie wyciskamy przez płótno. Zażywa się po kilka łyżeczek na szklankę herbaty, jako środek w chorobach przeziębieniowych ,napotny i wzmacniający.

  • Pojemnik P11, C1,5, C2
  • Model Wys. 50 - 60 cm

Napisz swoją recenzję

Bez czarny

Bez czarny

Sambucus nigra Rozłożysty krzew dorastający do wysokości ok 4m. Owoce czarne, zebrane w baldachimowe grona mięsiste pestkowce, soczyste kuliste o średnicy ok.8 -10mm Rośnie prawie na wszystkich glebach ,mało wymagający ,chociasz lepiej owocuje na pełnym słońcu ,celem odmłodzenia można przycinać ,formując koronę ,usuwając stare pędy ,przesiewtlając rośline , Owoce dojrzewają w lipcu i sierpniu, zastosowanie owoców bzu czarnego w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »