Jodła Veitcha 'Heine'

Jodła Veitcha 'Heine' Abies veitchii 'Heine'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies veitchii 'Heine'
Odmiana wyprowadzona z czarciej miotły znalezionej w 1991 r. przez Wernera Wüstemeyera. Jest to roślina karłowa o pokroju płasko kulistym, nieregularnym, przyrastająca rocznie o 7-10 cm, by po 10 latach osiągnąć 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Igły jasnozielone od góry i kredowobiałe od spodu. Część igieł wygina się w taki sposób, że widoczna jest dolna, jaśniejsza strona igieł, co daje ciekawy, pstrokaty efekt. Wiosenne przyrosty są jaśniejsze niż starsze igły.
Polecana na skalniaki i rabaty, dobrze prezentuje się w barwnych kompozycjach. Wymaga gleby zasobnej, wilgotnej, lekko kwaśnej. Dobrze rośnie w półcieniu oraz w pełnym słońcu.

Napisz swoją recenzję

Jodła Veitcha 'Heine'

Jodła Veitcha 'Heine'

Abies veitchii 'Heine' Odmiana wyprowadzona z czarciej miotły znalezionej w 1991 r. przez Wernera Wüstemeyera. Jest to roślina karłowa o pokroju płasko kulistym, nieregularnym, przyrastająca rocznie o 7-10 cm, by po 10 latach osiągnąć 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Igły jasnozielone od góry i kredowobiałe od spodu. Część igieł wygina się w taki sposób, że widoczna jest dolna, jaśniejsza strona igieł, co daje ciekawy, pstrokaty efekt. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »