Jodła szlachetna 'Glauca Prostrata'

Jodła szlachetna 'Glauca Prostrata' Abies procera 'Glauca Prostrata'

32,00 zł

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 5 - 25 cm

Abies procera 'Glauca Prostrata'
Odmiana wyselekcjonowana w Edwin Hillier’s Shroner Wood Nursery w Wielkiej Brytanii w 1895 r. Charakteryzuje się nieregularnym, krzaczastym pokrojem i poziomym wzrostem. Po 10 latach zwykle osiąga do 60 cm wysokości i 180 cm szerokości. Starsze rośliny wytwarzają przewodnik i zaczynają przybierać pokrój stożkowy. Regularne usuwanie pojawiającego się przewodnika pozwoli zachować pierwotny, poziomy kształt, jego pozostawienie umożliwi uzyskanie typowego, pionowego drzewa. Igły miękkie w dotyku, srebrzystoniebieskie.
Jodła szlachetna 'Glauca Prostrata' jest polecana do skalniaków, na skarpy, do kompozycji barwnych i pokrojowych. Ze względu na bardzo ciekawy, asymetryczny pokrój i przepiękną barwę, może stanowić piękny, charakterystyczny akcent każdego parku i ogrodu. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, preferuje glebę próchniczną, żyzną, wilgotną, ale dobrze zdrenowaną.

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 5 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła szlachetna 'Glauca Prostrata'

Jodła szlachetna 'Glauca Prostrata'

Abies procera 'Glauca Prostrata' Odmiana wyselekcjonowana w Edwin Hillier’s Shroner Wood Nursery w Wielkiej Brytanii w 1895 r. Charakteryzuje się nieregularnym, krzaczastym pokrojem i poziomym wzrostem. Po 10 latach zwykle osiąga do 60 cm wysokości i 180 cm szerokości. Starsze rośliny wytwarzają przewodnik i zaczynają przybierać pokrój stożkowy. Regularne usuwanie pojawiającego się przewodnika pozwoli zachować pierwotny, poziomy kształt, ...