Jodła szlachetna 'Blaue Hexe'

Jodła szlachetna 'Blaue Hexe' Abies procera 'Blaue Hexe'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Abies procera 'Blaue Hexe'
Odmiana dostępna na rynku od 1965 r., wprowadzona przez szkółkę G.D. Böhlje w Niemczech. Bardzo atrakcyjna roślina o pięknej, srebrzystozielonej barwie. Rośnie powoli, pokrój krzaczasty, nieregularny, bardzo gęsty. Po 10 latach osiąga 20-30 cm wysokości i 40-50 cm szerokości. Zdarza się, że starsze rośliny wykształcają przewodnik i wypiętrzają się w górę. Igły w pastelowym niebieskim kolorze, bardzo gęsto porastające pędy.
Ze względu na atrakcyjny kolor igieł, roślina polecana do wszelkich zestawień kolorystycznych, bardzo dobrze prezentuje się także na rabatach, skalniakach i wrzosowiskach, a także jako soliter. Najlepiej rośnie na podłożu żyznym, wilgotnym, przepuszczalnym. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Jodła szlachetna 'Blaue Hexe'

Jodła szlachetna 'Blaue Hexe'

Abies procera 'Blaue Hexe' Odmiana dostępna na rynku od 1965 r., wprowadzona przez szkółkę G.D. Böhlje w Niemczech. Bardzo atrakcyjna roślina o pięknej, srebrzystozielonej barwie. Rośnie powoli, pokrój krzaczasty, nieregularny, bardzo gęsty. Po 10 latach osiąga 20-30 cm wysokości i 40-50 cm szerokości. Zdarza się, że starsze rośliny wykształcają przewodnik i wypiętrzają się w górę. Igły w pastelowym niebieskim kolorze, bardzo gęsto ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »