Jodła szlachetna 'Bizarro'

Jodła szlachetna 'Bizarro' Abies procera 'Bizarro'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Abies procera 'Bizarro'

 

Srebrzysto niebieskie igły tej karłowej jodły pięknie prezentują się w otoczeniu roślin soczyście zielonych. Odmiana ta rośnie wolno, rocznie 5 – 10 cm, osiągające docelowo niewiele powyżej 1 metra wzrostu przy porównywalnej szerokości. Jest ona nieco podobna do odmiany ‘Obrighoven’, ale najczęściej wykształca nieco większe rozmiary. Szczepi się ją najczęściej nisko, przez co pokrój zyskuje na atrakcyjności. Pod względem uprawy jest to odmiana już nieco trudniejsza niż większość iglaków, wymaga gleb żyźniejszych oraz stanowisk osłoniętych, ciepłych.

 

W trakcie bardzo mroźnych zim, szczególnie jeśli będzie słabo odżywiona i wystawiona na działanie mroźnych wiatrów, może odnieść poważne obrażenia ze śmiercią włącznie. Najczęściej jednak dobrze zimuje z prostego powodu – najgorsze momentu zimy spędza pod kołderką ze śniegu, co daje jej wielką ochronę. Do dobrego wzrostu, a raczej intensywnego wybarwienia warto podsypywać tę jodłę nawozem ogólnym, dobrze jej zapewnić nasłonecznione stanowisko. Współgra ładnie z półkarłowymi odmianami świerków, szczególnie w kompozycjach klasycznych, bez krzykliwych kolorów. Ładnie wygląda w pobliżu wody i swoją drogą dobrze się w takich miejscach czuje. W przeciwieństwie do wielu karłowych iglaków uprawa tej jodły w pojemnikach może zakończyć się niepowodzeniem, dlatego w chłodniejszych regionach odradzamy.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła szlachetna 'Bizarro'

Jodła szlachetna 'Bizarro'

Abies procera 'Bizarro'   Srebrzysto niebieskie igły tej karłowej jodły pięknie prezentują się w otoczeniu roślin soczyście zielonych. Odmiana ta rośnie wolno, rocznie 5 – 10 cm, osiągające docelowo niewiele powyżej 1 metra wzrostu przy porównywalnej szerokości. Jest ona nieco podobna do odmiany ‘Obrighoven’, ale najczęściej wykształca nieco większe rozmiary. Szczepi się ją najczęściej nisko, przez co pokrój zyskuje na ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »