Jodła syberyjska

Jodła syberyjska Abies sibirica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies sibirica

      Jodła ta pochodzi z rozległych terenów Syberii ,rośnie zarówno na niżu jak i w górach ,stanowi jeden z głównych gatunków tajgi sybryjskiej . W naturze dorasta do 30m , w Polsce rośnie powoli i bywa małym drzewkiem - 3m z wieloma przewodnikami .W młodości kształtne zwarte drzewko o pięknej budowie ,szyszki niebieskie .Wybarwienie igieł jasno zielone ,ich długość to ok.2-3cm .Są wiotkie ,raczej delikatne na szczycie zaokrąglone ,stosunkowo płaskie .Jodła ta jest bardzo wytrzymała na mrozy chociaż w naszym klimacie ciepłe przedwiośnie ,a następnie duże wahania temperatur mogą uszkodzić młode bardzo wcześnie wypuszczające pączki .Jodła syberyjska rośnie na żyznych glebach o odczynie raczej kwaśnym, wilgotne stanowisko oraz zimne podłoże .

       Przydatność : Kolekcje drzew , ogrody przydomowe .

Napisz swoją recenzję

Jodła syberyjska

Jodła syberyjska

Abies sibirica       Jodła ta pochodzi z rozległych terenów Syberii ,rośnie zarówno na niżu jak i w górach ,stanowi jeden z głównych gatunków tajgi sybryjskiej . W naturze dorasta do 30m , w Polsce rośnie powoli i bywa małym drzewkiem - 3m z wieloma przewodnikami .W młodości kształtne zwarte drzewko o pięknej budowie ,szyszki niebieskie .Wybarwienie igieł jasno zielone ,ich długość to ok.2-3cm .Są wiotkie ,raczej delikatne na szczycie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »