Jodła pospolita 'Ibergeregg'

Jodła pospolita 'Ibergeregg' Abies alba 'Ibergeregg'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Abies alba 'Ibergeregg'
Karłowa odmiana, dorastająca do 1,5 m wysokości, o nieregularnym, asymetrycznym, pozbawionym przewodnika, szerokim pokroju. Dość rzadkie i stosunkowo grube gałązki sprawiają, że roślina ma luźną strukturę i może przypominać formę bonsai. Igły nastroszone, ciemnozielone, na młodych przyrostach seledynowe.
Dekoracyjność jodły pospolitej 'Ibergeregg' wynika przede wszystkim z jej nieregularności, która wprowadza do kompozycji element naturalności i swobody. Ciekawie prezentuje się także wówczas, gdy  rośnie samotnie. Polecana do ogrodów przydomowych i parków, a także na skalniaki i wrzosowiska. Najlepiej rośnie w klimacie wilgotnym, źle znosi suche, mroźne wiatry, dlatego należy ją sadzić w miejscu osłoniętym, a także lekko zacienionym. Preferuje gleby żyzne, wilgotne, ale bez stojącej wody.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła pospolita 'Ibergeregg'

Jodła pospolita 'Ibergeregg'

Abies alba 'Ibergeregg' Karłowa odmiana, dorastająca do 1,5 m wysokości, o nieregularnym, asymetrycznym, pozbawionym przewodnika, szerokim pokroju. Dość rzadkie i stosunkowo grube gałązki sprawiają, że roślina ma luźną strukturę i może przypominać formę bonsai. Igły nastroszone, ciemnozielone, na młodych przyrostach seledynowe. Dekoracyjność jodły pospolitej 'Ibergeregg' wynika przede wszystkim z jej nieregularności, która wprowadza do ...