Jodła nikkońska 'Nana'

Jodła nikkońska 'Nana' Abies homolepis 'Nana'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 40 cm

Abies homolepis 'Nana'

 

Bardzo przydatna odmiana, idealna wręcz do mniejszych ogrodów. Pod względem formy wzrostowej jest podobna do jodły górskiej ‘Glauca Compacta’, ale jej igły nie są niebieskie, tylko ciemnozielone. Rośnie wolno, roczne przyrosty rzadko przekraczają 10 cm, a rośliny zazwyczaj osiągają do 2 – 3 metrów wysokości. Formują przy tym bardzo zagęszczony pokrój stożkowaty, co świetnie kontrastuje z luźniejszymi i niższymi odmianami używanymi w nasadzeniach. Można ją łączyć ze wspomnianą odmianą jodły górskiej, niebieskimi świerkami kłującymi, jałowcami, takimi jak np. odmiana ‘Blue and Gold’ czy ‘Blue Carpet’. Nie ma wygórowanych wymagań, nie powinna jednak mieć gleby przesychającej na długie okresy oraz wietrznego stanowiska.

 

Do dobrego wzrostu oraz wykształcenia ładnej sylwetki wymaga jak większość iglaków miejsca dobrze doświetlonego. Główne zalety tej odmiany to ciemna zieleń igieł oraz bardzo regularny, zbity, stożkowy pokrój. W uprawie najczęściej roślina bezobsługowa, choć młode sadzonki zalecamy okryć w razie silnych mrozów. Ładnie wygląda na większych, obszerniejszych skalniakach, a raczej już ogrodach skalnych, w otoczeniu dużych kamieni lub na tle drobnego kamienia wysypanego zamiast kory. Nadaje się do przedogrodu oraz kompozycji średniej wielkości jako jeden z głównych elementów pionowych klombu. Jako że naturalny kolor igieł tej odmiany jest ciemnozielony, to w razie słabego podłoża, aby uniknąć blednięcia koloru należy stosować raz – dwa razy w roku nawożenie z naciskiem na azot oraz magnez.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła nikkońska 'Nana'

Jodła nikkońska 'Nana'

Abies homolepis 'Nana'   Bardzo przydatna odmiana, idealna wręcz do mniejszych ogrodów. Pod względem formy wzrostowej jest podobna do jodły górskiej ‘Glauca Compacta’, ale jej igły nie są niebieskie, tylko ciemnozielone. Rośnie wolno, roczne przyrosty rzadko przekraczają 10 cm, a rośliny zazwyczaj osiągają do 2 – 3 metrów wysokości. Formują przy tym bardzo zagęszczony pokrój stożkowaty, co świetnie kontrastuje z luźniejszymi i ...