Jodła nikko

Jodła nikko Abies homolepis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies homolepis

      Pochodzi z gór Japonii .W warunkach europejskich dorasta do 20 m. Cechą wyróżniającą ten gatunek są igły sztywne, długości 2,5-3.5cm, dość szerokie najczęściej ostro zakończone z wierzchu ciemnozielone rozłożone na pędzie w postaci grzebieni rozchylonych na płasko .Piękna jodła o regularnej koronie , jest bardzo wytrzymała na mrozy ,dosyć wytrzymała na zanieczyszczenie powietrza. Rośnie dosyć szybko w młodości ,nie ma zbytnich wymagań glebowych ,ale nie toleruje zbyt suchych stanowisk .
     Przydatność : piękne pojedynczo rosnące drzewo polecane do dużych ogrodów ,zieleni osiedlowych.

Napisz swoją recenzję

Jodła nikko

Jodła nikko

Abies homolepis       Pochodzi z gór Japonii .W warunkach europejskich dorasta do 20 m. Cechą wyróżniającą ten gatunek są igły sztywne, długości 2,5-3.5cm, dość szerokie najczęściej ostro zakończone z wierzchu ciemnozielone rozłożone na pędzie w postaci grzebieni rozchylonych na płasko .Piękna jodła o regularnej koronie , jest bardzo wytrzymała na mrozy ,dosyć wytrzymała na zanieczyszczenie powietrza. Rośnie dosyć szybko w młodości ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »