Jodła koreańska 'Verdener Dom'

Jodła koreańska 'Verdener Dom' Abies koreana 'Verdener Dom'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys.5-20cm

Abies koreana 'Verdener Dom'
Niemiecka odmiana, wprowadzona przez szkółkę Baumschule Wittbold-Müller z Verden. Karłowe drzewo o regularnej, wąsko stożkowej koronie. Początkowo może rosnąć w formie krzaczastej, ale dość szybko wykształca przewodnik i przyjmuję formę wąskiego drzewka. Po dziesięciu latach z reguły osiąga ok. 1,2 m wysokości i 0,8 m szerokości. Igły ciemnozielone.
Wymaga gleb przepuszczalnych, średnio wilgotnych i żyznych oraz stanowiska słonecznego lub półcienistego. Polecana do niedużych ogrodów oraz do parków, dobrze prezentuje się zarówno jako samotnik, jak i w towarzystwie niskich lub płożących roślin.

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys.5-20cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Verdener Dom'

Jodła koreańska 'Verdener Dom'

Abies koreana 'Verdener Dom' Niemiecka odmiana, wprowadzona przez szkółkę Baumschule Wittbold-Müller z Verden. Karłowe drzewo o regularnej, wąsko stożkowej koronie. Początkowo może rosnąć w formie krzaczastej, ale dość szybko wykształca przewodnik i przyjmuję formę wąskiego drzewka. Po dziesięciu latach z reguły osiąga ok. 1,2 m wysokości i 0,8 m szerokości. Igły ciemnozielone. Wymaga gleb przepuszczalnych, średnio wilgotnych i żyznych ...