Jodła koreańska 'Tajga'

Jodła koreańska 'Tajga' Abies koreana 'Tajga'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5; C2, P11
  • Model Wys.10-50cm

Abies koreana 'Tajga'

 

Wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Charakteryzuje się spłaszczoną sylwetką, rosnącą lekko nieregularnie tworząc bardzo ciekawe kształty korony. Roczne przyrosty wahają się w granicach 3 – 10 cm, młode rośliny rosną wolniej, ale po aklimatyzacji w nowym miejscu w gruncie z reguły przyspieszają. Gatunek jodły koreańskiej słynie z szybkiego zawiązywania bardzo ozdobnych szyszek w kolorze fioletowym – tutaj ma to miejsce jeszcze wcześniej, nierzadko można w szkółkach spotkać osobniki już szyszkujące! Starsze drzewka tej odmiany mogą wykształcać pokrzywiony przewodnik oraz jego liczne odgałęzienia, otoczone koroną podzieloną na wyraźne pagody (poziomy).

 

Z tego względu jest to jodła polecana do ogrodów orientalnych, szczególnie tych zakładanych na ograniczonej powierzchni. Nie wymaga cięcia ani korygowania wzrostu, jest w pełni mrozoodporna i odporna na choroby. Do dobrego wzrostu wystarczy jej przeciętna gleba, ale aby formowała ładne i gęste korony wymaga stanowisk słonecznych. Współgra wspaniale z karłowymi odmianami sosen oraz świerków, na małych powierzchniach nie należy jej łączyć z innymi jodłami koreańskimi, ponieważ straci na uroku. Daje się z dobrym skutkiem uprawiać w odpowiednio dużych pojemnikach. Jest to jedna z odmian, których uprawy z powodzeniem mogą podejmować się nawet początkujący ogrodnicy, polecamy do każdego typu ogrodu!

  • Pojemnik C1,5; C2, P11
  • Model Wys.10-50cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Tajga'

Jodła koreańska 'Tajga'

Abies koreana  'Tajga'   Wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Charakteryzuje się spłaszczoną sylwetką, rosnącą lekko nieregularnie tworząc bardzo ciekawe kształty korony. Roczne przyrosty wahają się w granicach 3 – 10 cm, młode rośliny rosną wolniej, ale po aklimatyzacji w nowym miejscu w gruncie z reguły przyspieszają. Gatunek jodły koreańskiej słynie z szybkiego zawiązywania bardzo ozdobnych szyszek w kolorze fioletowym – tutaj ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »