Jodła koreańska 'Silberkugel'

Jodła koreańska 'Silberkugel' Abies koreana 'Silberkugel'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies koreana 'Silberkugel'
Czarcia miotła znaleziona przez Wernera Wüstemeyera z Schirmbeck w Niemczech pod koniec lat 80. XX w. Miniaturowa, bardzo gęsta odmiana jodły koreańskiej o pokroju początkowo kulistym, z wiekiem spłaszczającym się i przyjmującym kształt poduszki. Pędy krótkie, mocno rozgałęzione, pokryte są igłami jasnozielonymi od góry i kredowobiałymi od dołu. Na młodych przyrostach igły są nastroszone, przez co dolna, jasna część igieł jest dobrze widoczna. Rocznie przyrasta o 2-2,5 cm.
Pięknie prezentuje się na rabatach i skalniakach, tworząc zwartą, dobrze okrywającą glebę kopułkę. Szczepiona na pniu rozrasta się sferycznie, tworząc gęstą koronę o pokroju zbliżonym do kulistego. Preferuje gleby żyzne, wilgotne, ale przepuszczalne i niezbyt mokre. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, najlepiej rośnie w miejscu zacisznym i osłoniętym.

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Silberkugel'

Jodła koreańska 'Silberkugel'

Abies koreana 'Silberkugel' Czarcia miotła znaleziona przez Wernera Wüstemeyera z Schirmbeck w Niemczech pod koniec lat 80. XX w. Miniaturowa, bardzo gęsta odmiana jodły koreańskiej o pokroju początkowo kulistym, z wiekiem spłaszczającym się i przyjmującym kształt poduszki. Pędy krótkie, mocno rozgałęzione, pokryte są igłami jasnozielonymi od góry i kredowobiałymi od dołu. Na młodych przyrostach igły są nastroszone, przez co dolna, jasna ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »