Jodła koreańska 'Pinocchio'

Jodła koreańska 'Pinocchio' Abies koreana 'Pinocchio'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys.10-30cm

Abies koreana 'Pinocchio'
Odmiana znaleziona jako czarcia miotła w latach 80. XX w. w szkółce Carstens Baumschulen w niemieckim Varel. Odznacza się bardzo powolnym wzrostem i regularnym, kulistym pokrojem. Jej roczne przyrosty nie przekraczają 3 cm, a dziesięcioletnia roślina utrzymuje kształt zbliżony do kuli i osiąga zwykle ok. 30 cm średnicy. Igły krótkie, płaskie, szerokie, zielone, u młodych przyrostów jasnozielone, a od spodu kredowobiałe.
Jodła koreańska 'Pinocchio' jest polecana przede wszystkim do skalniaków i małych ogrodów przydomowych, gdzie powinna rosnąć na pierwszym planie. Doskonała do miniaturowych ogrodów japońskich. Wersje szczepione na pniu bardzo dobrze komponują się zarówno z płożącymi iglakami, jak i kwitnącymi niskimi bylinami. Wymaga gleby przepuszczalnej, średnio wilgotnej, żyznej, najlepiej próchnicznej. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste, zaciszne.

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys.10-30cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Pinocchio'

Jodła koreańska 'Pinocchio'

Abies koreana 'Pinocchio' Odmiana znaleziona jako czarcia miotła w latach 80. XX w. w szkółce Carstens Baumschulen w niemieckim Varel. Odznacza się bardzo powolnym wzrostem i regularnym, kulistym pokrojem. Jej roczne przyrosty nie przekraczają 3 cm, a dziesięcioletnia roślina utrzymuje kształt zbliżony do kuli i osiąga zwykle ok. 30 cm średnicy. Igły krótkie, płaskie, szerokie, zielone, u młodych przyrostów jasnozielone, a od spodu ...