Jodła koreańska 'Nadel Kissen'

Jodła koreańska 'Nadel Kissen' Abies koreana 'Nadel Kissen'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10cm

Abies koreana 'Nadel Kissen'

 

Odmiana ta formuje bardzo gęstą, zieloną kulę, która do zachowania takiego kształtu nie wymaga przycinania. Rośnie wolno, jest to zdecydowanie odmiana karłowa, roczne przyrosty osiągają 3 – 5 cm. W młodości jest to kula prawie idealna pod względem kształtu, bardzo stare osobniki mogą przybierać kształt kuli nieco spłaszczonej. Maksymalne rozmiary tej ‘perełki’ to około 30-45 cm, jest więc idealna do nasadzeń na bardzo ograniczonej powierzchni, sprawdzi się także w ogrodach skalnych oraz na mieszanych rabatach. Do dobrego wzrostu wymaga przynajmniej średniej żyzności gleby, najlepiej nie przesychającej, choć zakorzenione mocno osobniki zniosą nawet dłuższe okresy suszy.

Przeważnie w szkółkach oferowane są rośliny szczepione nisko przy ziemi, co pozwala na uzyskanie typowej formy tej odmiany, zdarza się także że szczepi się takie jodły nieco wyżej, co również daje ciekawy efekt bardzo regularnej kuli na prostym, krótszym lub dłuższym pniu. W uprawie niewymagająca, zadowoli się niewielką ilością nawozów, które można podawać nawet tylko na początku sezonu. Raczej nie choruje, najczęstsze błędy w uprawie to przesuszenie – wtedy rośliny stają się lekko rachityczne, gubią część igieł a pozostałe przybierają jasny odcień zieleni, jednak dobre nawożenie oraz poprawa wilgotności podłoża mogą odbudować taki egzemplarz nawet w okresie 1-2 sezonów. Co do odporności na mrozy, może być bez obaw sadzona w każdym miejscu kraju, nie szkodzą jej nawet najcięższe mrozy i z reguły nie praktykuje się okrywania nawet małych egzemplarzy.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Nadel Kissen'

Jodła koreańska 'Nadel Kissen'

Abies koreana  'Nadel Kissen'   Odmiana ta formuje bardzo gęstą, zieloną kulę, która do zachowania takiego kształtu nie wymaga przycinania. Rośnie wolno, jest to zdecydowanie odmiana karłowa, roczne przyrosty osiągają 3 – 5 cm. W młodości jest to kula prawie idealna pod względem kształtu, bardzo stare osobniki mogą przybierać kształt kuli nieco spłaszczonej. Maksymalne rozmiary tej ‘perełki’ to około 30-45 cm, jest więc idealna do ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »