Jodła koreańska 'Lippetal'

Jodła koreańska 'Lippetal' Abies koreana 'Lippetal'

28,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.5-10cm

Abies koreana 'Lippetal'
Dostępna w handlu od 1989 r. niemiecka odmiana. Roślina karłowa o krótkich, zielonych igłach, rosnąca w formie drzewa o pokroju zwartym, stożkowym, asymetrycznym. Po 10 latach osiąga ok. 100 cm wysokości i 50 cm szerokości. Uważa się, że nieregularny wzrost odmiany wynika z tego, że przewodnik zamiera, a jego rolę przejmują pędy boczne. Wytwarza liczne, duże, fioletowoniebieskie, bardzo dekoracyjne szyszki.
Polecana do niewielkich ogrodów, a także do parków, jako samotnik oraz na rabaty i do kompozycji. Wymaga gleby przepuszczalnej, preferuje stanowisko słoneczne, średnio wilgotne.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.5-10cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Lippetal'

Jodła koreańska 'Lippetal'

Abies koreana 'Lippetal' Dostępna w handlu od 1989 r. niemiecka odmiana. Roślina karłowa o krótkich, zielonych igłach, rosnąca w formie drzewa o pokroju zwartym, stożkowym, asymetrycznym. Po 10 latach osiąga ok. 100 cm wysokości i 50 cm szerokości. Uważa się, że nieregularny wzrost odmiany wynika z tego, że przewodnik zamiera, a jego rolę przejmują pędy boczne. Wytwarza liczne, duże, fioletowoniebieskie, bardzo dekoracyjne szyszki. ...