Jodła koreańska 'Houtmeyer'

Jodła koreańska 'Houtmeyer' Abies koreana 'Houtmeyer'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies koreana 'Houtmeyer'
syn. Abies koreana 'Louis Houtmeyers'
Odmiana otrzymana w Belgii na początku XXI w. Karłowa forma jodły koreańskiej, osiągająca po 10 latach do 70 cm wysokości i 40 cm szerokości. Początkowo rośnie w formie krzewu, potem wykształca przewodnik, wypiętrza się i przyjmuje kształt wąskiego, regularnego stożka. Z pędów gęsto wyrastają krótkie, proste igły, które wiosną i latem mają barwę jasnozieloną lub seledynową, natomiast zimą wybarwiają się na złoto.
Wymaga stanowiska półcienistego, ponieważ zabarwione żółto pędy są wrażliwe na uszkodzenia od ostrego słońca. Roślina w pełni mrozoodporna. Preferuje glebę zasobną, przepuszczalną, organiczną. Dobrze rośnie przy odczynie lekko kwaśnym i kwaśnym, ale toleruje także gleby obojętne, a nawet lekko alkaliczne. Jodła koreańska 'Houtmeyer' polecana jest na rabaty i do kompozycji kolorystycznych, na skalniaki i wrzosowiska, pięknie prezentuje się także jako samotnik, zwłaszcza zimą, na tle ciemnej zieleni drzew iglastych. Może być uprawiana w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Houtmeyer'

Jodła koreańska 'Houtmeyer'

Abies koreana 'Houtmeyer' syn. Abies koreana 'Louis Houtmeyers' Odmiana otrzymana w Belgii na początku XXI w. Karłowa forma jodły koreańskiej, osiągająca po 10 latach do 70 cm wysokości i 40 cm szerokości. Początkowo rośnie w formie krzewu, potem wykształca przewodnik, wypiętrza się i przyjmuje kształt wąskiego, regularnego stożka. Z pędów gęsto wyrastają krótkie, proste igły, które wiosną i latem mają barwę jasnozieloną lub seledynową, ...