Jodła koreańska 'Golden Glow'

Jodła koreańska 'Golden Glow' Abies koreana 'Golden Glow'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.15-25cm

Abies koreana 'Golden Glow'
Pochodząca z Holandii przepiękna, złota odmiana jodły koreańskiej o nieregularnym, zwartym, gniazdowym pokroju, chociaż zdarza się, że roślina wytwarza przewodnik i zaczyna przybierać kształt szerokiego stożka. Rośnie powoli, z reguły dorasta do 60-70 cm wysokości i 100 cm szerokości. Wiosną i latem igły jodły koreańskiej 'Golden Glow' są srebrzyste z delikatnym, żółtym odcieniem, natomiast wraz z jesiennym spadkiem temperatur oraz zimą intensywnie wybarwiają się na złoto i właśnie wtedy są najbardziej dekoracyjne.
Odmiana polecana jest przede wszystkim do kompozycji kolorystycznych z innymi krzewami iglastymi, ale pięknie prezentuje się także jako samotnik, posadzony w eksponowanym, dobrze widocznym zwłaszcza zimą miejscu. Najładniej wybarwia się na stanowisku słonecznym, jednak żółto zabarwione igły łatwo ulegają oparzeniom słonecznym, dlatego raczej zaleca się stanowiska półcieniste, osłonięte od ostrego słońca. Wymagania glebowe przeciętne, preferuje glebę zasobną, próchniczną, ale dobrze rośnie także na podłożu słabszym, byle przepuszczalnym.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Golden Glow'

Jodła koreańska 'Golden Glow'

Abies koreana 'Golden Glow' Pochodząca z Holandii przepiękna, złota odmiana jodły koreańskiej o nieregularnym, zwartym, gniazdowym pokroju, chociaż zdarza się, że roślina wytwarza przewodnik i zaczyna przybierać kształt szerokiego stożka. Rośnie powoli, z reguły dorasta do 60-70 cm wysokości i 100 cm szerokości. Wiosną i latem igły jodły koreańskiej 'Golden Glow' są srebrzyste z delikatnym, żółtym odcieniem, natomiast wraz z jesiennym ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »